Wystarczy otworzyć bezpłatne konto walutowe w dolarach amerykańskich, euro lub funtach brytyjskich, a podczas płatności karta debetowa sama rozpozna walutę i pobierze środki z odpowiedniego konta. Bank wyrobił się tuż przed wakacjami.

Karta wielowalutowa od Alior Banku. Zobaczcie jak to działa

Nie musimy więc nosić w portfelu kolejnego plastiku. Tą samą kartą można płacić zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii. Nową usługę można aktywować w serwisie transakcyjnym lub w oddziale Alior Banku. Co ważne, do karty wielowalutowej może być przypisane od 2 do 4 rachunków – jeden w złotych i od 1 do 3 kont walutowych USD/EUR/GBP.

A co jeżeli klient chce zapłacić w innych walutach, niż te wskazane powyżej? Wtedy płatność zostanie rozliczona w polskich złotych i nastąpi przewalutowanie. Bank przewalutuje transakcje także wtedy, gdy na przykład podczas zakupów w Wielkiej Brytanii nie będziemy posiadali środków na koncie walutowym w funtach brytyjskich. Radzimy unikać takich sytuacji, ponieważ przewalutowanie bywa dosyć kosztowne.

Karty wielowalutowe w bankach to coraz bardziej popularny trend – wszystko za sprawą konkurencji ze strony fintechów. Przestarzałe i drogie usługi bankowe sprawiały, że klienci chętniej zwracali się w stronę fintechowych aplikacji mobilnych – na przykład Revoluta. Dlatego banki zostały zmuszone do unowocześnienia swojej oferty. Teraz karty wielowalutowe oferują niemal wszystkie duże banki w Polsce.