Bank ma już ponad 4,2 mln klientów i zatrudnia ponad 8,2 tys. pracowników. Jeżeli chodzi o liczbę oddziałów, to Alior posiada 861 placówek – z czego 643 stanowią agencję, a 218 oddziały własne. W porównaniu do III kwartału 2018 bank zamknął trzy placówki własne.

– Uzyskane wyniki zbliżają nas do osiągnięcia zdolności do wypłaty w 2020 roku dywidendy z zysku osiągniętego w 2019 roku – powiedział nowy prezes Alior Banku Krzysztof Bachta.

Fabryka Robotów w Alior Banku

Na koniec 2018 r. zwrot na kapitale (ROE) wyniósł już 11,7 proc., a marża odsetkowa NIM 4,6 proc. Alior zwiększył także bazę kredytową w 2018 r. w strategicznych segmentach: mikro, leasingu i pożyczek. Wolumen kredytów brutto zwiększył się rok do roku o 5,6 mld zł. Wyraźny wzrost dynamiki odnotowano zwłaszcza w segmencie pożyczek gotówkowych, których w ostatnim kwartale 2018 r. bank udzielił na rekordową kwotę 1,9 mld zł (1,8 mld zł w poprzednim kwartale).

Załóż konto jakże osobiste w alior banku

Alior Bank pochwalił się także swoimi innowacyjnymi projektami. Bank uruchomił projekt „Fabryka Robotów”. Zgodnie z jego założeniami robotyzacja procesów ma wspierać rozwój i transformację modelu działania w kierunku coraz większej cyfryzacji. Do 2020 r. bank zamierza zautomatyzować 118 procesów, z czego 45 procesów już wdrożono, a uruchomienie kolejnych 25 zaplanowano na I kwartał 2019 r.

Alior Bank zakończył także pierwszą edycję RBL_START – programu akceleracyjnego dla ośmiu startupów wybranych spośród stu zgłoszeń z całego świata. Jednym z ciekawszych projektów była firma PayPo, specjalizująca się w odroczonych płatnościach za zakupy internetowe. Efektem trzymiesięcznej intensywnej współpracy była inwestycja Alior Banku w ten fintech. Obecnie trwają prace na kolejną edycją programu RBL_START. Nabór startupów rozpocznie się w marcu 2019 r.

Sprawdzony przez Fintek kantor walutowy w Alior Banku – kliknij