Każdy klient może samodzielnie wybrać sposób, w jaki uruchomi usługę rat w karcie kredytowej (plany ratalne). Alior Bank do tej pory umożliwiał zlecenie tej usługi przez infolinię lub w oddziale banku.

Wygodne raty w karcie kredytowej Alior Banku

Aktualnie, by zwiększyć bezpieczeństwo klientów w czasach pandemii, rozszerzył możliwość zlecenia tej usługi także przez kanały zdalne – tj. przez Alior Online i Alior Mobile. Tak jak dotychczas, okres spłaty planu ratalnego można dopasować wedle preferencji od 3 do 84 rat. W ramach jednej karty kredytowej możliwe jest posiadanie kilku planów ratalnych.

Wprowadzona przez Alior Bank możliwość rozłożenia kwoty na raty skierowana jest zarówno do nowych, jak i dotychczasowych klientów banku. Osoby, które nie posiadają jeszcze karty kredytowej, a chciałyby skorzystać z tej usługi, podczas zawierania umowy o kartę powinny zawnioskować o przelanie gotówki w ramach przyznanego limitu na dowolne konto (min. 500 zł). Spłata tej kwoty od razu zostanie rozłożona na raty.

Konkurs dla aktywnych klientów

Jednocześnie, aby promować wśród klientów płatności bezgotówkowe, Alior Bank i Mastercard zorganizowały specjalny konkurs dla użytkowników kart debetowych i kredytowych. Akcja została podzielona na cztery dwutygodniowe etapy i polega na zdobywaniu punktów za każdą płatność kartą, na kwotę co najmniej 5 zł. Nagrody główne trafią w ręce 5 osób, które do 29.11.2020 r. uzbierają najwięcej punktów. Oprócz nagrody głównej uczestnicy mogą na poszczególnych etapach konkursu powalczyć o vouchery o wartości 500 zł do sklepu IKEA.