Platformę Allegro Biznes uruchomiono na początku lutego bieżącego roku. Powstała w celu uproszczenia zakupów firmowych online. W komunikacie podano, że aktualnie serwis może pochwalić się największą ofertą B2B na polskim rynku, która składa się z ponad 210 mln ofert z cennikami netto od około 100 tys. sprzedających.

Obecnie Allegro rozbudowuje propozycję kierowaną do przedsiębiorców. Już od 17 listopada 2021 r. ma zostać wprowadzone automatyczne dodanie funkcji odroczonych płatności przy wszystkich ofertach na Allegro Biznes. Dzięki usłudze BNPL pieniądze trafiają na konto sprzedawcy od razu, a klient ma dodatkowy czas na uregulowanie należności. Dostawcą rozwiązania w Allegro Biznes jest PragmaGO.

Allegro Biznes obniża prowizję

Powstał program, w ramach którego sprzedawcy mogą otrzymać 80-procentowy rabat na prowizję od sprzedaży określonej ilości towaru. Może przystąpić do niego każda firma sprzedająca na Allegro. Musi w tym celu jedynie zaakceptować regulamin dostępny w centrum zniżek, a następnie wystawić oferty z cennikiem hurtowym. Cennik powinien być odpowiedni do ilości danego towaru wskazanej w załączniku do regulaminu.

Niższą prowizją zostanie objęta każda transakcja spełniająca warunki programu. Allegro zapewnia, że producenci i sprzedawcy hurtowi, którzy skorzystają z rabatu będą mogli lepiej konkurować cenami. Nowy program ma zachęcać do obniżenia ceny jednostkowej przy zakupach hurtowych.

Warto przypomnieć, że Allegro rozpoczęło proces przejęcia czeskiej Grupy Mall za kwotę około 4 mld PLN. Finalizacja transakcji spodziewana jest końcem czerwca 2022 roku. Akwizycja umocni pozycję Allegro na takich rynkach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia oraz Chorwacja. Sprzedawcy będą mogli wystawiać oferty na jednej platformie i sprzedawać je w całym regionie.