O planowanym przez Allegro wejściu na giełdę pisaliśmy już kilka tygodni temu. Teraz Reuters precyzuje wcześniejsze doniesienia Bloomberga. Powołując się na anonimowe źródła serwis podaje, że Allegro zadebiutuje na GPW już we wrześniu bieżącego roku. „Zapadła ostateczna decyzja, aby wprowadzić spółkę tylko na giełdę w Warszawie” – podaje Reuters.

Allegro wejdzie na giełdę po wakacjach

Platforma aukcyjna zamierza uzyskać ze sprzedaży części akcji od 2,3 mld dolarów do 3 mld USD. Ustaliłoby to wycenę Allegro na 11 mld dolarów, czyli około 43 mld złotych. Tym samym byłoby to największe IPO na GPW od 2007 roku, kiedy austriacka spółka Immoeast zadebiutowała na warszawskiej giełdzie z wyceną 10,7 mld dolarów.

Reuters podaje, że przy IPO Allegro pomagać mają Goldman Sachs, Morgan Stanley, Citi, Bank of America, JP Morgan i dwa polskie banki.Platforma aukcyjna należy obecnie do funduszy Cinven, Parira i Mid Europa, które odkupiły Allegro od Naspersa za około 3,2 mld dolarów.

W 2019 roku Allegro zarobiło prawie 400 mln złotych – wynika ze sprawozdania finansowego spółki. Oznacza to wzrost o 73% rok do roku. Z kolei przychody grupy zwiększyły się o 30% do poziomu 2,39 mld złotych. Wygląda na to, że to dobry czas na IPO.