Zielony automat Allegro One Box z numerem “2000 & one” stanął w Warszawie przy ulicy Sejmu Czteroletniego. Do końca roku najpopularniejszy serwis e-commerce w Polsce planuje ustawienie przynajmniej 3000 takich urządzeń.

Allegro rozwija sieć automatów paczkowych

Rośnie także grono sprzedawców oferujących usługi logistyczne Allegro One. Obecnie dostawy do One Box, znalazły się na podium najpopularniejszych markowych metod dostawy oferowanych przez sprzedających na platformie.

Jednocześnie One Box, pod względem liczby dostępnych skrytek, jest już drugą największą siecią w Polsce i pozostaje na podium, gdy policzymy rozstawione automaty. Dla porównania InPost na koniec 2021 posiadał 16 tys. paczkomatów w Polsce.

Allegro weszło zdecydowanym krokiem na rynek usług logistycznych, oferując pakiet rozwiązań dla użytkowników platformy. Marka One Kurier by Allegro obejmuje sieć punktów odbioru stacjonarnego (One Punkt) i zielonych automatów paczkowych (One Box), a także ofertę magazynowania i zarządzania wysyłką (One Fulfillment) oraz łączącego te usługi kuriera specjalizującego się w szybkich dostawach (One Kurier).

One Kurier by Allegro oferuje sprzedającym rozwiązania w zakresie dostaw przy jednoczesnym dążeniu do skompensowania wpływu na środowisko naturalne: za każde 10 przesyłek firma sadzi drzewo w imieniu klienta z jego osobistą dedykacją, nieodpłatnie przyjmuje używany elektrosprzęt, a wszystkie zielone automaty wyposażone są w czujniki jakości powietrza (wyniki może sprawdzić każdy na stronie one.allegro.pl) i w 95% są pokryte roślinnością – czytamy w komunikacie.