Allegro udostępniło odroczone płatności Allegro Pay wszystkim klientom we wrześniu bieżącego roku. Wcześniej usługa BNPL była dostępna tylko dla wybranych użytkowników. Projekt wystartował w połowie 2020 roku. Wcześniej odroczone płatności na Allegro były oferowane we współpracy z fintechem PayPo.

Allegro prezentuje wyniki fintechu Allegro Pay

W dzisiejszym komunikacie na temat wyników finansowych spółki czytamy, że na koniec września bieżącego roku za pomocą odroczonych płatności i pożyczek ratalnych Allegro Pay udzielono pożyczek na kwotę 1 mld PLN – dzięki czemu osiągnięto poprzedni cel na 2021 rok. Teraz firma zwiększa swoje oczekiwania i liczy, że do końca roku uda się dobić do sumy 1,5 mld PLN.

Głosami Rady Programowej Fintech Summit Poland 2021 Allegro Pay zostało nagrodzone w kategorii „Rozwiązanie BNPL”. Nagrodę na wieczornej gali odebrał Rafał Czernik, CEO Allegro Pay. Fintech pokonał takich konkurentów jak PayPo, Twisto, czy Klarna. Pełną listę nagrodzonych na Gali Fintech Awards można znaleźć tutaj.

Jak prezentują się pozostałe wyniki Allegro? W III kwartale wartość towarów sprzedanych na platformie wzrosła o prawie 20% do 9,9 mld PLN. Z kolei przychody wzrosły o niespełna 33% do poziomu 1,2 mld złotych. Allegro uruchomiło także własną sieć automatów paczkowych – One Box by Allegro. Na razie klienci mogą korzystać z 600 tego typu maszyn, ale do końca 2022 roku ma ich być co najmniej ponad 3 tys.

Allegro rozpoczęło także proces przejęcia czeskiej Grupy Mall za kwotę około 4 mld PLN. Dzięki tej akwizycji sprzedawcy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej (m.in. Polska, Czechy, Słowacja, czy Węgry) będą mogli wystawiać oferty na jednej platformie i sprzedawać je w całym regionie. Finalizacja transakcji spodziewana jest na końcówkę czerwca 2022 roku.