Zmiany w regulaminie wchodzą w życie od 4 września. Allegro podnosi prowizje niemal co miesiąc, co spotyka się ze sporą frustracją użytkowników. Na początku sierpnia serwis wprowadził podwyżki w kategoriach Akcesoria samochodowe i zabawki, a jeszcze wcześniej w górę powędrowały prowizje dla sprzedających telefony komórkowe, akcesoria GSM, czy meble.

Kolejne podwyżki na Allegro i zmiany w regulaminie

Poniżej przedstawiamy szczegółowe zmiany w tabeli opłat i prowizji Allegro, które zaczną obowiązywać już od 4 września:

  1. W kategorii Dom i Ogród > Wyposażenie (z wyjątkiem podkategorii: Dywany, Dywaniki, Przybory Kuchenne, Zastawa stołowa) Allegro zmienia wysokość prowizji od sprzedaży z 11% na 12%. Cennik dla podkategorii „Inteligentny Dom” pozostanie bez zmian (wysokość prowizji w tej podkategorii zależy od ceny końcowej: do 100 zł: 7%, powyżej 100 zł: 7 zł + 6% od nadwyżki ponad 100 zł).
  2. W kategorii Biżuteria i zegarki > Zegarki serwis zmienia wartość prowizji od sprzedaży z 8% na: 10% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 200 zł oraz 20 zł + 8% od nadwyżki ponad 200 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
  3. Z kolei W kategorii Sport i Turystyka > Siłownia i fitness (z wyjątkiem podkategorii Odzież, Obuwie, Suplementy i odżywki) Allegro zmieni wartość prowizji od sprzedaży z 8% na: 10% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 150 zł oraz 15 zł + 8% od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

Allegro wyrówna także wysokość prowizji w wybranych podkategoriach meblowych. W podkategoriach: Dziecko > Pokój dziecięcy > Materace, Meble, Łóżka i kojce oraz Biuro i reklama > Meble Biurowe stawka będzie wynosić 10%, ale nie więcej, niż 100 zł. Obecna stawka w kategorii Meble to 10% bez maksymalnej kwoty prowizji, a w pozostałych kategoriach 9% – czytamy w komunikacie Allegro.

Na osłodę kolejnych podwyżek Allegro ułatwi proces składania wniosku o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. Aby procedura była jeszcze bardziej przyjazna dla klientów i aby nie musieli obawiać się o swoje dane, nie będzie już konieczne podawanie numeru PESEL ani numeru dokumentu tożsamości.

Dodatkowo serwis pracuje nad możliwościami personalizacji kont klientów. Już wkrótce Allegro ma wprowadzić możliwość dodania avatara przez aplikację mobilną. Ponadto, jeśli klient zaloguje się do Allegro za pomocą Facebooka lub Google, jego zdjęcie z tego serwisu zostanie automatycznie przypisane do konta na Allegro.

Jeśli chodzi o inne dobre wiadomości dla klientów, to na pewno warto wspomnieć o planowanym starcie Allegro Lokalnie, zapowiedzianych odroczonych płatnościach, czy ekspresowych dostawach – jeszcze tego samego dnia, w którym złożyliśmy zamówienie.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO