Obaj specjalizują się w zarządzaniu i skalowaniu dużych platform na arenie międzynarodowej, a także rozwijaniu projektów paneuropejskich, co znacznie wesprze plany Allegro dotyczące międzynarodowej ekspansji poza Polskę – czytamy w komunikacie.

Allegro ma dwóch nowych członków zarządu

Alvise Favara (zdjęcie powyżej) dołączył do Allegro z Amazon Germany, gdzie kierował segmentem Consumables. Przed objęciem tego stanowiska kierował ogólnoeuropejskimi procesami operacyjnymi w Amazonie.

Jego dotychczasowe obowiązki obejmowały: zarządzanie zapasami oraz politykę dotyczącą cen, zwrotów, zapasów jak i dostawców. Był również partnerem w McKinsey i pracownikiem naukowym na Uniwersytecie we Florencji, w tym na stanowisku badawczym w CERN i CalTech.

Drugi z nowych członków zarządu Allegro, David Roberts, przeniósł się do polskiego giganta e-commerce po czterech latach pracy w Zalando, gdzie odpowiadał za kwestie strategiczne, w tym wizję firmy, projektowanie procesów, skalowanie zespołów, a także zapewnianie rozwoju platformie.

Kierował tam zespołem odpowiadając za wiele obszarów biznesowych, takich jak: zarządzanie produktem, inżynieria, integracja, operacje, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz innymi zespołami strategicznymi, tworząc narzędzia wspierające sprzedawców czy też poszerzanie oferty.

Przed dołączeniem do Zalando David pracował w amerykańskim oddziale Amazona w dziale Engineering & Product Leadership, a wcześniej kierował zespołem inżynierskim w AOL, realizując projekty w Indiach i Chinach.