allegro

Zespół technologiczny Allegro liczy dziś ponad 1000 osób i jest jedną z największych społeczności inżynierskich w Europie. Tworzy on i rozwija światowej klasy produkty i usługi dla ponad 13 milionów kupujących i ponad 135 tysięcy sprzedających na platformie – czytamy w komunikacie.

Allegro koncentruje się na rozwijaniu swojej platformy i fintechu Allegro Pay. Pomóc ma w tym wzmocnienie kadry zarządzającej, ale i rekrutacja pracowników prowadzona w obszarze technologii. W związku z planowanym otwarciem pięciu nowych biur firma poszukuje m.in. software developerów, product managerów, analityków danych.

David Roberts obejmie stanowisko CTPO Allegro

Przez ponad 4 lata był odpowiedzialny w Zalando za kwestie strategiczne, w tym wizję, zarządzanie procesami, skalowanie zespołów oraz wspieranie wzrostu marketplace. Przed dołączeniem do Zalando pracował w dziale Engineering & Product Leadership w Amazon US. Wcześniej był również odpowiedzialny za zespół inżynierski AOL, realizując projekty w Indiach i Chinach.

David Roberts obejmie nową funkcję w połowie stycznia 2022 r. zastępując w tej roli pełniącego obowiązki CTO Marcina Mazurka, który będzie koncentrował się na rozwijaniu technologii dla budowania platform.

Marcin Mazurek pokieruje także działaniami w obszarze rozwoju Allegro na arenie międzynarodowej. Warto przypomnieć, że Allegro przejęło czeskie Mall Group za kwotę około 4 mld PLN. Akwizycja umocni pozycję firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

David Roberts to kolejna nowa twarz w zespole zarządzającym Allegro. W styczniu 2022 r. Alvise Favara obejmie stanowisko CCO Allegro. Zastąpi pełniącą czasowo obowiązki Aleksandrę Srokę-Krzyżak. Wcześniej przez około 4 lata tę funkcję sprawował Damian Zapłata, który od września 2021 roku jest prezesem eobuwie.pl z grupy CCC.