Allegro kontynuuje rozwój usług na czeskim rynku i wprowadza sieć automatów paczkowych One Box by Allegro. W Czechach jest ich już ponad 140 – czytamy w komunikacie.

Automaty paczkowe Allegro One Box już w Czechach

Nowa sieć automatów paczkowych ma na celu dalsze usprawnienie usług związanych z zakupami na allegro.cz. Pierwszy z automatów Allegro umieściło w praskiej dzielnicy Smichov, a najnowszy w Dablice. Ponad 140 nowych maszyn uzupełni istniejącą sieć automatów paczkowych i punktów odbioru, do których WE|DO wysyłało dotychczas swoje paczki, zwiększając liczbę lokalizacji, w których klienci mogą odbierać swoje zamówienia z Allegro w Czechach do ponad 3840.

Automaty w Czechach już wkrótce będą oferowały także ważną dla czeskiego konsumenta opcję płatności przy odbiorze bezpośrednio za pomocą terminala płatniczego. Z badań Allegro wynika, że aż 88% wszystkich kupujących z Czech korzysta z tej opcji, a około 40% wymienia ją jako preferowaną (dla porównania, w Polsce to zaledwie 6%) – badanie wewnętrzne Allegro 2022.

Od tego lata czescy klienci będą mogli obserwować trwający rebranding firmy logistycznej WE|DO na „One by Allegro”, który stopniowo ujednolici usługi dostawcze na 3 rynkach Allegro. W ramach rebrandingu, stroje kurierów i oznakowanie punktów odbioru będą stopniowo zastępowane nowym logo One by Allegro.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że Allegro rozpoczęło testy nowej usługi – Allegro Cash. To w zamyśle nowa metoda płatności, dzięki której będzie można otrzymać do 2% cashbacku za zakupy na Allegro bez dodatkowych kosztów. Faza testowa usługi powinna potrwać kilka miesięcy.