Partner serwisu Visa dla biznesu

Allegro jak Netflix? „Streaming” na dostawę paczek… W tle walka o klienta z AliExpress

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Allegro
Opublikowano: 27 sierpnia 2018, 14:16 Aktualizacja: 20 sierpnia 2019, 17:22

Allegro Smart to nowa usługa, w ramach której po opłaceniu rocznego abonamentu można korzystać z darmowej dostawy i darmowych zwrotów. Koszt usługi to 49 zł na rok. W ramach tej kwoty można liczyć na 365 „darmowych dostaw” w ciągu roku, ale pod warunkiem, że jednostkowo na produkt wydamy co najmniej 40 zł. Streaming na dostawy paczek to ciekawa usługa dla osób, które należą do aktywnych kupujących (przynajmniej 1 raz w tygodniu). Allegro czuje oddech chińskiego AliExpress na plecach. Czy Allegro Smart zatrzyma klientów i sprzedawców?

Allegro wprowadza abonament. Zapłać i ciesz się darmową dostawą

Abonament na 12 miesięcy to wydatek rzędu 49 zł, natomiast pakiet na pół roku będzie nas kosztował 39 zł.  Przesyłki można odbierać w paczkomatach InPost i w punktach odbioru Poczty Polskiej – w placówkach pocztowych, kioskach RUCH-u, na stacjach Orlen i w sklepach Żabka i Freshmarket. W sumie daje to ponad 15 tysięcy punktów odbioru w całej Polsce. Usługa obejmie także dostawy za pośrednictwem listów poleconych Poczty Polskiej.

Allegro Smart – roczny abonament od Allegro. Darmowa dostawa i zwrot

W ramach abonamentu można skorzystać z 365 darmowych dostaw w ciągu roku, a minimalna wartość zamówienia w pojedynczym sklepie nie może być niższa niż 40 złotych. Co ważne, oferta Smart nie będzie obowiązywała u wszystkich sprzedawców. Ikoną Allegro Smart będą oznaczone oferty najlepszych sprzedawców, którzy mają dobrą reputację i dużą liczbę poleceń (na przykład Super Sprzedawcy) i którzy udostępniają metody dostawy obsługiwane przez nową usługę. Allegro Smart nie jest dostępne dla ofert aptek i ofert ogłoszeniowych – czytamy na stronie Allegro.

Darmowe zwroty można realizować w paczkomatach lub w którymś z wymienionych punktów odbioru Poczty Polskiej. Warto dodać, że pakiet Allegro Smart nie obejmuje przesyłek kurierskich. Na zachętę kupujący, którzy zdecydują się na wybór Allegro Smart otrzymają specjalne oferty, oznaczone jako Smart okazje. W zależności od oferty w ten sposób można zaoszczędzić nawet 50 zł.

Allegro Smart wydaje się korzystną opcją dla osób, które z zakupów na platformie korzystają bardzo często, kupując przede wszystkim od dużych sprzedawców. Koszt rocznego abonamentu powinien zwrócić się już po 6-7 zakupach, a zakres oferty Smart zapewne będzie stopniowo poszerzany.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

allegro-wprowadza-abonament-zaplac-i-ciesz-sie-darmowa-dostawa