Drobni sprzedawcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, mogą korzystać z dwóch nowych sposobów finansowania – pożyczki gotówkowej oraz kredytu na rachunku bieżącym. Decyzja o przyznaniu pożyczki ma być wydawana w 3 minuty od złożenia wniosku.

Zaoferowanie kredytu wprost na platformie e-commerce było możliwe nie tylko dzięki współpracy mBanku i Allegro. W projekcie uczestniczyła również nowa spółka z Grupy mBanku, mElements, która połączyła systemy obu firm. Nowy podmiot specjalizuję się w rozwiązaniach banking API i będzie stawiać czoła wyzwaniom związanym z PSD2.

Współpraca mBanku i Allegro. Nowa oferta dla sprzedających

Propozycja kredytowa dostępna jest po zalogowaniu, w zakładce Moja Sprzedaż. mBank wylicza potencjał finansowania firmy na podstawie jej dotychczasowych obrotów w serwisie Allegro. Proces trwa poniżej 1 sekundy. Im większa sprzedaż, tym większą kwotę można uzyskać. Maksymalna kwota kredytu to 100 tys. zł. Wypłata środków następuje w ciągu maksymalnie 2 dni od złożenia wniosku.

mBank i Allegro chwalą się, że to pierwszy w Polsce produkt finansowy tego typu. Dzięki wstępnemu oszacowaniu potencjału finansowego przedsiębiorca wie, o jaki kredyt może się starać. Wystarczy wypełnić krótki wniosek online, dostępny na Allegro. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, sprzedawca zawiera umowę w serwisie bankowości elektronicznej lub w placówce (jeżeli nie jest klientem mBanku). W przypadku kredytu odnawialnego, prowizja pobierana jest wyłącznie za wykorzystane środki, więc można potraktować go jako zabezpieczenie bieżącej działalności. Usługa jest już dostępna dla wszystkich sprzedających na Allegro, spełniających warunki uczestnictwa w programie.

To kolejny przykład na zaangażowanie banków w branżę e-commerce. Kilka tygodni temu pisaliśmy o współpracy ING Banku Śląskiego z czeskim fintechem Twisto, w ramach której bank zaoferował odroczone płatności w sklepach internetowych korzystających z autorskiej bramki płatniczej ING – imoje. Na razie płatności Twisto są dostępne w ponad 30 polskich e-sklepach, ale w ciągu półtora roku bramka imoje ma się pojawić w 3,5 tys. sklepów internetowych nad Wisłą. Więcej na temat Twisto można przeczytać tutaj.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO