Partner serwisu Visa dla biznesu

Allegro zmienia regulamin. Nowe opcje i obniżka opłat na Allegro Lokalnie

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Allegro
Opublikowano: 19 lutego 2020, 13:33 Aktualizacja: 19 lutego 2020, 18:48

Allegro poinformowało sprzedawców o kilku zmianach w regulaminie. Dotyczą one między innymi serwisu Allegro Lokalnie oraz aplikacji mobilnej. Nowe zasady wejdą w życie 10 marca.

https://fintek.pl/allegro-tworzy-konkurencje-dla-facebooka-nowy-serwis-spolecznosciowy-allegro-gadane/

Allegro Lokalnie to serwis, na którym znajdują się ogłoszenia od prywatnych osób z naszej okolicy. Platforma została uruchomiona we wrześniu 2019 roku. Zasady wystawiania przedmiotów mają być tam prostsze i bardziej przejrzyste. Już teraz można dodać jednocześnie aż 15 zdjęć do ogłoszenia. Niedługo Allegro wprowadzi kolejne zmiany: możliwość obserwowania ogłoszeń i opcje promowania.

Zmiany w regulaminie Allegro już od 10 marca

Dodatkowo na Allegro Lokalnie obniżona zostanie opłata za sprzedaż w ogłoszeniach z kup teraz lub licytacją. W Elektronice zostanie zmniejszona ją z 10% do 4,9%, a w pozostałych działach z 10% do 7,9% ceny przedmiotu. Allegro usunie też maksymalną kwotę tej opłaty, która obecnie wynosi 50 zł. Dla większości sprzedawanych przedmiotów zmiana ma oznaczać niższą opłatę transakcyjną – czytamy w komunikacie.

Pozostałe zmiany regulaminu dotyczą już całej platformy Allegro. Od 10 marca kupujący i sprzedający będą mogli skorzystać z Centrum Wiadomości. Znajdą w nim całą korespondencję prowadzoną w ramach Allegro, na przykład korespondencję rozpoczętą przez formularz Pytanie do sprzedającego, dostępny w ofertach, oraz wszystkie maile wysyłane i odbierane z domeny allegromail.pl. Centrum Wiadomości będzie dostępne także w aplikacji mobilnej.

Allegro zamierza także nagradzać użytkowników aplikacji mobilnej – już 70% ruchu na platformie ma pochodzić z kanału mobilnego. Od 10 marca liczba Monet, które kupujący może dostać za zakupy u Super Sprzedawcy będzie dwa razy większa podczas zakupów przez aplikację mobilną Allegro niż podczas zakupów w przeglądarce internetowej. Dzięki temu Monety, które od Allegro otrzymują Super Sprzedawcy, będą dłużej dostępne dla klientów.

Od końcówki stycznia w ramach Allegro działa także serwis społecznościowy Allegro Gadane. Dzięki niemu kupujący i sprzedający poszukujący porad czy opinii będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych. To także wspólna przestrzeń do wymiany spostrzeżeń związanych z ofertą czy produktami dostępnymi na platformie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

allegro-zmienia-regulamin-nowe-opcje-i-obnizka-oplat-na-allegro-lokalnie