Allianz poszukuje młodych firm, które w oparciu o nowe technologie tworzą nowatorskie rozwiązania z zakresu finansów, ubezpieczeń czy też zarządzania biznesem. Towarzystwo jest zainteresowane rozwiązaniami, które mogłoby wdrożyć w bieżącej działalności biznesowej.

– Cyfryzacja jest jednym z elementów globalnej strategii Allianz, przez co rozumiemy inwestycje w nowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania, które kreują wartość dodaną dla naszego biznesu poprzez podnoszenie satysfakcji klientów – mówi Manuel Holl, Dyrektor Departamentu Market Management w Allianz.

-Nasz projekt jest dla startupów szansą na zaprezentowanie swoich rozwiązań potencjalnym inwestorom. Początkujący przedsiębiorcy mogą w ten sposób sprawdzić, jak na ich pomysły reaguje rynek i jaki jest potencjał ich rozwoju dodaje Manuel Holl.

Czytaj także: Donald Trump chce podbijać kosmos

Allianz w poszukiwaniu innowacji

W poszukiwaniu innowacji Allianz jest otwarty zarówno na rozwiązania wspierające podstawową działalność towarzystwa, jak również te dotyczące obszarów komplementarnych do prowadzonego biznesu. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa ubezpieczyciela, prowadzona we współpracy z jedną ze spółek Grupy Allianz – Allianz X – oraz międzynarodową organizacją Best of X.

Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się startupy, które prowadzą działalność przez okres krótszy niż 5 lat oraz posiadają siedzibę na terenie Polski. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłonionych 10 najciekawszych projektów, których autorzy będą mieli szansę zaprezentować się 26 maja br. przed przedstawicielami Grupy Allianz w Polsce.

Jak wynika z badania „Diagnoza ekosystemu startupów w Polsce” przeprowadzonego przez firmę doradczą Delloite potencjał rozwoju startupów w kraju rośnie z każdym rokiem. Wartość dodana wygenerowana przez nie w 2023 roku może wynieść nawet 2,2 miliarda złotych, tworząc 50 tys. miejsc pracy.

– Polski rynek start-upowy jest bardzo dynamiczny i ma w sobie duży potencjał rozwoju, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Allianz Polska. W ten sposób realizujemy naszą misję, którą jest łączenie startupów z dużymi firmami posiadającymi kapitał na inwestycje. Mamy w tym zakresie pozytywne doświadczenia we współpracy z akceleratorem Allianz X w Monachium i wierzymy, że połączenie naszych sił z Allianz Polska stwarza dużą szansę rozwoju dla polskich insur- i fin-techów, poszukujących korporacyjnego partnera o międzynarodowym znaczeniu- powiedział Jan Küster, założyciel Best of X.

Rekrutacja do udziału w projekcie potrwa jeszcze do 10 maja br. Zgłoszenia można dokonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest nominacja i zgłoszenie startupu przez partnera drogą mailową na adres: team@bestofx.org. Drugim sposobem jest otwarta rekrutacja, w ramach której startupy mogą bezpośrednio zgłaszać swoje pomysły i rozwiązania poprzez specjalną aplikację. Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.bestofx.org.