W e-mailach rozesłanych do klientów w Wielkiej Brytanii Amazon informuje, że nie wprowadzi w życie od 19 stycznia zapowiedzianych zmian. Płatności kartami kredytowymi Visa nadal pozostaną dostępne po tym terminie. Amazon ma pracować z Visa nad wspólnym rozwiązaniem, dzięki któremu klienci platformy w dalszym ciągu będą mogli płacić kartami tej organizacji – podają brytyjskie media.

Amazon i Visa dojdą do porozumienia?

Brytyjscy użytkownicy platformy wprawdzie nadal czekają na wypracowanie oficjalnych uzgodnień pomiędzy Amazonem i Visa. W rozesłanych do klientów wiadomościach Amazon nie wskazał, jakie będą dokładnie dalsze kroki w tej sprawie i czy nie wróci do pomysłu nieprzyjmowania płatności kartami Visa. W każdym razie, o wszelkich zmianach klienci mają dowiedzieć się z wyprzedzeniem.

Przypominamy, że spór Visa z Amazonem rozpoczął się w momencie, gdy Visa postanowiła podnieść opłaty dotyczące przetwarzania transakcji. Wcześniej obowiązywał limit nałożony przez Komisję Europejską, zgodnie z którym takie opłaty w przypadku kart kredytowych nie mogły być wyższe niż 0,3%. W związku z Brexitem regulacje te przestały obowiązywać na brytyjskim rynku, a organizacja płatnicza podniosła interchange do 1,5%.

Swoją odpowiedź na groźbę giganta e-commerce względem Visa ogłosił fintech Curve. W jego aplikacji użytkownik może dodać różne karty płatnicze i połączyć je w jedną kartę właśnie od Curve. Wystarczy więc w aplikacji fintechu dołączyć kartę kredytową Visa by móc, pomimo ewentualnych blokad, nadal opłacać zamówienia z Amazon korzystając z przyznanego na karcie kredytu. Curve zapewnia, że płacąc w ten sposób klient zachowuje dostęp do nagród i bonusów od banku, który wydał daną kartę.