Partner serwisu Visa dla biznesu

Amazon uruchomi sklep w Polsce jeszcze w tym roku

Fintek
Fintek
#Amazon#e-commerce
Opublikowano: 18 lutego 2020, 10:50 Aktualizacja: 18 lutego 2020, 12:37

News dnia w świecie e-commerce. Gazeta Wyborcza dowiedziała się, że Amazon planuje uruchomić swój e-serwis w Polsce jeszcze w tym roku. Amazon prowadzi rozmowy z Pocztą Polską, która zajmowałaby się przesyłkami w Polsce i na Ukrainie – czytamy w Wyborczej.

Sklep dron

W dzisiejszej Gazecie Wyborczej w artykule Piotra Miączyńskiego i Adriany Rozwadowskiej czytamy, że Amazon – gigant handlu e-commerce, zamierza otworzyć e-serwis w Polsce. Obecnie Polacy robiący zakupy na Amazonie mogą to robić za pośrednictwem niemieckiej strony Amazon.de, która działa także w języku polskim.

Amazon uruchomi sklep w Polsce jeszcze w tym roku

Amazon miałby uruchomić sklep online w Polsce jeszcze w tym roku. Gigant, jak nieoficjalnie dowiedziała się Wyborcza, prowadzi rozmowy z Pocztą Polską, która miałaby zajmować się przesyłkami w Polsce i na Ukrainie.

Amazon to jedna z największych technologicznych firm świata, która już od dłuższego czasu rozbudowuje w naszym kraju sieć dystrybucyjną. W czerwcu 2018 roku Amazon podawał, że zatrudnia w Polsce już 14 tys. osób. Dzisiaj ta liczba jest już większa.

Pełne wejście Amazona w Polsce może trochę przemeblować rynek e-commerce w naszym kraju. Na razie niekwestionowanym liderem jest Allegro, które w ostatnich latach mocno animuje rynek zakupów internetowych m.in. za sprawą Allegro Smart!. Rośnie też popularność chińskiej Alibaby. Czy Allegro jest bez szans w starciu z Amazonem? Trudno powiedzieć – parę lat temu podbój polskiego rynku e-commerce zapowiadał e-Bay, ale nie udało mu się dogonić Allegro.

Obecnie polski rynek e-commerce wart jest ponad 50 mld zł.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

amazon-uruchomi-sklep-w-polsce-jeszcze-w-tym-roku