Klienci, którzy zarezerwują lot kosztujący więcej niż 100 USD za pośrednictwem serwisu AmexTravel.com już niedługo będą mogli skorzystać z odroczonej płatności. Miesięczne raty będą dostępne dzięki opcji Plan It. O sprawie pisze serwis Finextra.

Odrocz płatność za bilety lotnicze

AmEx wdraża BNPL w oparciu o swoje narzędzie Plan It, które pozwala rozłożyć na raty płatności przekraczających sumę 100 dolarów. Można z niego korzystać zarówno w e-commerce, jak i w fizycznych sklepach. Rozwiązanie funkcjonuje w oparciu o serwis internetowy i aplikację mobilną. Usługa jest powiązana z kartą American Express. Teraz będzie można z niej skorzystać także na portalu AmexTravel.com, odraczając płatności za bilety lotnicze.

BNPL stale zyskuje na popularności, a badania American Express mają wskazywać, że jest to bardzo pożądane rozwiązanie wśród podróżnych. Ponad 1/3 ankietowanych Amerykanów stwierdziła, że szukają możliwość elastycznych płatności za swoje kolejne podróże. Dodatkowo 62% millennialsów ma być zainteresowanych odroczonymi płatnościami, jeśli będą one powiązane z ich kartami płatniczymi.

American Express nie jest jedynym graczem, który zauważył potencjał BNPL w branży turystycznej. Kilka tygodni temu brytyjski startup Fly Nów Pay Later pozyskał 45 mln funtów dofinansowania. To kolejny ciekawy obszar, na którym mogą rozwijać się odroczone płatności.

W Polsce odroczone płatności także rozwijają się bardzo dynamicznie. Na początku maja fintech Twisto poinformował, że nawiązał współpracę z kolejnym 10 tys. e-sklepów. Stało się to możliwe dzięki integracji z PayU.