Partner serwisu Visa dla biznesu

Amerykański fintech Chime pozyskał 500 mln dolarów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Fundraising
Opublikowano: 9 grudnia 2019, 12:01 Aktualizacja: 9 grudnia 2019, 13:19

Amerykański challenger bank Chime pozyskał 500 mln dolarów dofinansowania, dzięki czemu jego wycena osiągnęła imponujący poziom 5,8 mld USD.

Amerykański fintech Chime pozyskał 500 mln dolarów

Chime to w pełni cyfrowy bank założony w 2013 roku, który oferuje darmowe konta bankowe wraz z wygodną aplikacją mobilną. Do rachunku wydawana jest karta debetowa. Z usług fintechu korzysta już 6,5 mln klientów. O sprawie pisze Forbes.

Fintech Chime jest już warty prawie 6 mld dolarów

Jeszcze w lutym pisaliśmy o rundzie inwestycyjnej w wysokości 300 mln dolarów, dzięki której amerykański fintech był wyceniany na 1,5 mld USD. Wtedy zwracaliśmy uwagę na to, że w Stanach Zjednoczonych ekscytują się projektami, które w Polsce powstawały 20 lat temu. Teraz ta ekscytacja osiągnęła jeszcze wyższy poziom, ponieważ wartość Chime wzrosła prawie czterokrotnie w niespełna jeden rok. Wycena na poziomie 6 mld dolarów robi wrażenie.

Najnowszej rundzie inwestycyjnej przewodził fundusz DST Global, który zainwestował już między innymi w Revoluta. Wśród inwestorów znalazły się także General Atlantic, ICONIQ, Coatue, Dragoneer, Access Technology Ventures i Menlo Ventures. Pozyskane środki mają zostać wykorzystane do rozwoju nowych produktów i podwojenia liczby pracowników.

Forbes pisze, że na koniec roku Chime ma zanotować zyski w wysokości 200 mln dolarów. Zgodnie z danymi CB Insight pozyskane 500 mln USD to największa inwestycja w challenger bank. Podobną kwotę pozyskał brazylijski NuBank w lipcu bieżącego roku, zgarniając 400 mln dolarów.

Pomimo tego nie wszystko idzie po myśli Chime. W październiku firma mierzyła się z awarią, w wyniku której przez kilka dni klienci nie mogli płacić za pomocą kart. Była to już trzecia awaria w przeciągu zaledwie kilku miesięcy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

amerykanski-fintech-chime-pozyskal-500-mln-dolarow