Człowiek nie jest w stanie przetworzyć ogromnych ilości informacji, które zalewają przedsiębiorstwa każdego dnia. Niezbędne jest wsparcie maszyn i systemów analitycznych, które stają się coraz bardziej zdolne do samodzielnego rozumowania. Trendy w rozwoju analityki biznesowej oraz przykłady jej innowacyjnych zastosowań będą tematem konferencji SAS Forum 2017, która odbędzie się 6 listopada w Warszawie. Fintek.pl jest patronem wydarzenia.

Czytaj także: Rząd wesprze rozwój autonomicznych pojazdów w Polsce

SAS Forum 2017 – Zapraszamy!

Dwudziesta trzecia już edycja SAS Forum odbędzie się pod hasłem Experience your new possible.™ Nie ulega wątpliwości, że analityka istotnie zmienia sposób funkcjonowania firm, pozwala im odkrywać nowe obszary i możliwości biznesowe oraz oferować innowacyjne produkty i usługi. Wpływa na to również dynamiczny rozwój dziedzin, takich jak uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja czy Internet rzeczy. Umiejętność wykorzystania ich potencjału decyduje dziś o przyszłości biznesu.

SAS Forum to jedno z najważniejszych spotkań ekspertów, praktyków i użytkowników analityki biznesowej w Polsce. Podczas wydarzenia odbędzie się kilka równoległych sesji tematycznych: Analytics in Action, InnovAction, Fraud, Risk & Compliance, Trendy i technologie oraz SAS prezentuje. Prelegenci przedstawią najnowsze trendy technologiczne i biznesowe w różnych obszarach związanych z analizą danych. Warsztaty będą okazją do poznania możliwości i funkcjonalności wybranych narzędzi analitycznych SAS. Zostaną również zaprezentowane praktyczne przykłady wykorzystania analityki w marketingu do automatyzacji komunikacji z klientami w czasie rzeczywistym i optymalizacji działań promocyjnych. Goście SAS Forum dowiedzą się także, w jaki sposób analiza danych wspiera biznes w obszarach wykrywania nadużyć i cyberbezpieczeństwa.

Podczas tegorocznego SAS Forum specjaliści SAS poruszą kwestię dostosowania procedur do nowych regulacji, takich jak Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (IFRS9), IV dyrektywa AML dotycząca przeciwdziałania praniu pieniędzy, a także Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR).

W specjalnej strefie demo uczestnicy będą mogli poznać praktyczny przykład wykorzystania analityki w Internecie rzeczy. System będzie przetwarzał na żywo dane z sensorów umieszczonych w modelach samochodów, aby analizować styl i bezpieczeństwo jazdy oraz inne parametry.

Analiza danych w biznesie nie będzie jedynym tematem tegorocznej edycji SAS Forum. Systemy analityczne wpływają nie tylko na procesy biznesowe, ale również na ekonomiczne i społeczne. Z jednej strony powszechny dostęp do informacji pozwala niwelować różnice związane ze statusem majątkowym czy wykształceniem, z drugiej – stawia w uprzywilejowanej pozycji tych, którzy potrafią z nich korzystać.

Szczegółowa agenda wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie.