Android Pay w Orange Finanse nie może dziwić, ponieważ był zapowiadany już podczas kwietniowej konferencji mBanku, na której „Ikona Mobilności” chwaliła się właśnie dodaniem wirtualnego portfela od Google. Orange Finanse to siostrzany bank mBanku.

Czytaj także: Szara strefa hazardu w odwrocie? Totolotek triumfuje

Android Pay – jak to działa?

Chcąc zapłacić poprzez Android Pay w sklepie stacjonarnym, użytkownik powinien wykonać dwie proste czynności: wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. To wystarczy do dokonania transakcji. Przy zakupach powyżej 50 złotych należy wprowadzić na terminalu płatniczym numer PIN karty zapisanej w aplikacji.

Android Pay to prosty i bezpieczny sposób na dokonywanie transakcji kartą płatniczą, bez sięgania do portfela, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w aplikacjach. Z usługi mogą korzystać posiadacze telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android. 4.4 lub wyższym, obsługujących technologię NFC.

Orange Finanse przygotowało też niespodziankę dla użytkowników Android Pay. Jeżeli za pomocą telefonu zapłacimy 5 razy, to otrzymamy 30 zł w prezencie.

Na razie Android Pay dostępny jest w BZ WBK, Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Nest Banku, mBanku i właśnie Orange Finanse. W najbliższej przyszłości dodanie takiej usługi planuje między innymi BGŻ BNP Paribas.