Prawdopodobnie chodzi o nową spółkę technologiczną powiązaną z firmą Kinguin i Viktorem Romaniukiem. Informacje o potencjalnej obecności Anny Streżyńskiej w zarządzie podaje Rzeczpospolita.

Czytaj także: Nowości od Google. Wiadomości z okolicy i większa kontrola reklam

Nowe stanowisko Anny Streżyńskiej?

Anna Streżyńska obejmie stanowisko w nowej firmie z branży e-sportu

Na potwierdzenie doniesień o współpracy Anny Streżyńskiej z Kinguin przytaczamy powyższy, nieco zagadkowy tweet.

– Nowe technologie otworzyły nowe perspektywy, które chcemy wykorzystać jako jedni z pierwszych. 31 stycznia wraz z Viktorem Wanli przedstawimy nową inicjatywę na międzynarodową skalę. Zapraszam! – napisała Anna Streżyńska.

Zgodnie z komunikatem Kinguin była szefowa resortu cyfryzacji ma mówić między innymi o zastosowaniu technologii blockchain w świecie e-sportu. Z nieoficjalnych informacji wynika też, że Streżyńska może „zabrać” ze sobą osoby współtworzące projekt mDokumentów.

Początkowo po rekonstrukcji rządu wydawało się, że nie tylko zdymisjonowano Anne Streżyńską, ale także rozwiązano całe Ministerstwo Cyfryzacji. Okazało się jednak, że resortu nie zlikwidowano, lecz do momentu powołania nowego ministra, pieczę nad nim sprawować będzie Mateusz Morawiecki. Na razie wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym szefem MinCyf. Więcej o rekonstrukcji rządu i nowym ministerstwie można przeczytać tutaj – Ministerstwo Cyfryzacji rozwiązane? Okazuje się, że nie .

Czytaj także: Ponad 21 mln zł na walkę z fraudem i dopingiem w e-sporcie

Dla osób zainteresowanych działalnością Anny Streżyńskiej w Ministerstwie Cyfryzacji polecamy niedawny raport o cyfryzacji kraju. Wskrzeszenie Profilu Zaufanego i integracja z bankowością mobilną, krajowy węzeł e-tożsamości, mDokumenty, rejestracja dziecka online, zgłoszenie zgubienia bądź kradzieży prawa jazdy przez Internet – to tylko niektóre projekty. Pełny raport dostępny jest tutaj – Raport o cyfryzacji kraju. Czym może pochwalić się Ministerstwo Cyfryzacji?.