Partner serwisu Visa dla biznesu

API do wymiany walut w sieci? No problem

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#PSD2
Opublikowano: 1 sierpnia 2018, 11:31 Aktualizacja: 15 kwietnia 2019, 21:41

Walutomat.pl po raz pierwszy publicznie udostępnił swoje know-how do automatycznej integracji z innymi systemami. Ta znana platforma startuje z otwartym API dla firm, które są zainteresowane wymianą walut, czy automatyzacją rozliczeń w oparciu o przelewy krajowe i zagraniczne.

Publiczne API pozwala zintegrować indywidualny system firmy z systemem Walutomat.pl, co usprawni proces wymiany i wysyłki walut. API daje możliwość automatycznej obsługi nawet 20 walut po kursie rzeczywistym, darmowe przelewy do większości banków w Polsce, a także przelewy międzynarodowe SWIFT i SEPA.

Publiczne API pozwala przykładowo łączyć systemy księgowe, magazynowe, zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw z funkcjami rozliczeń z kontrahentami w oparciu o wymianę walut i przelewy walutowe. Co ważne, integrację techniczną i funkcjonalną można dostosować do indywidualnych potrzeb partnerów.

API poszerzy usługi dla klientów

– To doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą poszerzyć usługi dla klientów, partnerów i zautomatyzować swoje procesy rozliczeniowe, wykorzystując gotowe, sprawdzone rozwiązania naszej platformy – mówi Piotr Kurczewski, prezes Currency One SA, operatora Walutomat.pl.

Walutomat.pl jest najdłużej działającą platformą wymiany walut w Polsce. Z jego usług korzysta ponad 275 tys. Klientów. Spółka Currency One, operator serwisu, jest Krajową Instytucją Płatniczą, działającą na licencji Komisji Nadzoru Finansowego.

/Walutomat


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

api-do-wymiany-walut-w-sieci-no-problem