Aplikacja Bilo jest produktem firmy Billennium. Powstała z myślą o osobach, które mają problem z zapamiętaniem terminu zapłacenia rachunków. Dzięki niej możemy trzymać rachunki w jednym miejscu oraz ustawić kiedy i w jaki sposób mają zostać uregulowane należności.

Czytaj także: 150 tysięcy pobrań aplikacji goodie

Jak to działa?

Aby zacząć korzystać z aplikacji Bilo należy ją oczywiście najpierw zainstalować na naszym smartfonie. Dostępna jest zarówno dla użytkowników Androida oraz fanów jabłuszka. Po zainstalowaniu wystarczy się zarejestrować – można to również zrobić na stronie www usługi. Po rejestracji należy utworzyć konto, podać adres e-mail oraz hasło i dane osobiste – jak do tej pory wszystko klasycznie. Ostatnim elementem, bez którego aplikacja nie będzie funkcjonować, jest podanie numeru karty, z której będą ściągane należności. Po tym kroku możemy bez ograniczeń korzystać z apki.

Czytaj także: mBank ostrzega przed złośliwymi aplikacjami. Kryptowaluty w tle

bilo aplikacja

Odciąż swoją pamięć

Po ustaleniu wszelkich formalności wystarczy zacząć korzystać z aplikacji. To co musimy zrobić to wrzucić do niej faktury – możemy to zrobić za pomocą zdjęcia lub przesłać na wskazany adres e-mailowy. Można też wskazać podmiot, z usług którego korzysta użytkownik i na rzecz którego opłaca rachunki. Faktury zostaną automatycznie przekierowane do Bilo. W momencie, gdy pojawią się w aplikacji, mogą zostać od razu opłacone.

Po dodaniu karty w każdym dowolnym momencie możemy opłacić wybrany rachunek, ale nie musimy. Istnieje opcja ustalenia, by przed terminem płatności każdej faktury, należności z naszej karty zostały pobrane automatycznie – bez żadnego kliknięcia. Środki zostaną po prostu przesłane na odpowiednie konto. Mamy również możliwość opłacania rachunków za pomocą serwisu Przelewy24 oraz BLIK.

Czytaj także: MyTherapy – aplikacja lekarstwem na pamięć?

To, czego brakuje w aplikacji to możliwości dodawania wielu kart. Zdarza się, że użytkownik różne rachunki chce zapłacić z różnych kont. Obecnie można jedynie edytować dane karty przed dokonaniem płatności – co jest uciążliwe i niewygodne. Twórcy aplikacji zapewniają ciągły rozwój funkcjonalności aplikacji. To, co planują w przyszłości, to stworzenie rozwiązania opartego o system Bilo dedykowanego firmom.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na systemy Android i iOS – sklep Play Google.

Czytaj także: Wszystkie rachunki w jednym miejscu dzięki aplikacji od Google