Taka decyzja banku nie powinna zaskakiwać. Już jakiś czas temu BZ WBK zrezygnował ze wspierania apki na smartfony z Windows Phone i tablety.

Co dalej z klientami z Windows Phone?

Bank na swoim blogu proponuje, aby użytkownicy smartfonów z Windows Phone i ci korzystający z tabletów, „przesiedli” się na przeglądarkową wersję serwisu BZWBK24. Inne rozwiązanie to po prostu zmiana telefonu na taki z Androidem lub iOS-em.

Niektórzy twierdzą, że aplikację przeznaczoną na telefony da się zainstalować także na tablecie. Wygląd takiej apki nie zachwyca, ponieważ nie była ona projektowana z myślą o tabletach. Jeżeli jednak użytkownikowi wyjątkowo zależy na posiadaniu aplikacji na tablecie, to może z niej korzystać.

Windows Phone znajduje się w odwrocie już od dawna. Mimo, że system bywał chwalony jest przyjemny interfejs, to brakuje na niego ciekawych i przydatnych aplikacji. Wiele z nich jest od dawna nieaktualizowanych, co przełożyło się na spadek liczby użytkowników. Systemu Windows Phone nie zamierza rozwijać z resztą sam Microsoft, o czym było głośno już w zeszłym roku.

Co do samej aplikacji BZWBK24, to warto wspomnieć o ostatniej nowości, jaką są ekspresowe przelewy międzynarodowe przy wykorzystaniu technologii blockchain. Wdrożenie apki One Pay to efekt współpracy Banco Santander (większościowego udziałowca BZ WBK) z firmą Ripple. Na razie One Pay pozwoli Polakom na szybkie przelewy do Wielkiej Brytanii. Więcej na temat aplikacji można przeczytać tutaj – Blockchain w BZ WBK. Szybkie przelewy zagraniczne dzięki Ripple.

Foto: Windows Central