Aplikacja eDO App pojawiła się także w sklepie AppGallery. Dzięki temu od teraz z jej możliwości korzystać będą mogli także użytkownicy telefonów Huawei – czytamy w komunikacie PWPW na Facebooku.

Aplikację eDO App pobierzesz na smartfony Huawei

eDO App to aplikacja pozwalająca na zdalne potwierdzanie tożsamości dzięki wykorzystaniu dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. W ten sposób można logować się między innymi do serwisów administracji publicznej. Za pomocą aplikacji można także składać osobisty podpis elektroniczny. Rozwiązanie jest dostępne na smartfonach z technologią NFC.

Pod koniec zeszłego roku eDO App nawiązało współpracę z fintechem Autenti, na mocy którego aplikacja będzie wykorzystywana na platformie do autoryzowania dokumentów podpisywanych online przez użytkowników Autenti. Nowym rozwiązaniem mieli być już zainteresowani pierwsi klienci – czyli między innymi Alior Bank, Siemens Finance, czy PGE Lumi.

Aplikacja eDO App wykorzystywana jest także do zdalnego potwierdzania tożsamości w bankach. Dzięki niej można założyć rachunek bez konieczności wizyty w oddziale. Na razie takie rozwiązanie udostępnia między innymi mBank.

Do tej pory aplikacja była dostępna w sklepach Google Play i App Store. Od połowy lutego 2021 roku można ją znaleźć także w Huawei AppGallery.