Wielu rodziców boi się na co ich dziecko wydaje kieszonkowe. Pokusy czekają na każdym kroku. Teraz, dzięki aplikacji mobilnej od Alior Banku, nie będzie to dłużej problemem. Innowacyjne rozwiązanie oferuje nie tylko kontrolę wydatków dziecka, ale także bezpłatne prowadzenie konta. Co jeszcze zyskamy instalując Haiz?

Czytaj także: Szukasz pracy blisko domu? Ściągnij aplikację „Praca za rogiem”

Jak kontrolować wydatki dziecka?

Aplikacja Haiz powstała z myślą o rodzicach, ale nie tylko. Umożliwia kontrolę wydatków naszych dzieci. Opiekun z łatwością może prześledzić, na co dziecko wydaje pieniądze, komu je przesyła i ile. Dodatkowo istnieje funkcja ustalania limitów jednorazowych bądź dziennych, zlecanie przelewów i zatwierdzania wydatków.

Dzięki aplikacji Haiz możliwe jest również wykonywanie przelewów za pośrednictwem komunikatora, co usprawnia korzystanie z niej. Wystarczy, że podczas rozmowy na czasie rodzic ustali z dzieckiem ile kieszonkowego potrzebuje, a następnie wyśle mu konkretną kwotę – bez przełączania funkcji w aplikacji. Dziecinnie proste.

Czytaj także: Mikroprzedsiębiorco – ta aplikacja pomoże Ci złożyć JPK

haiz

Zapłać telefonem

Aplikacja Haiz umożliwia również płacenie smartfonem. Użytkownik nie musi posiadać specjalnej karty SIM, a jedynie mobilną kartę. Do wykonania operacji wystarczy urządzenie mobilne z systemem Android, który obsługuje technologię NFC (Near Field Communication). Kartę wystarczy podpiąć do wielu aplikacji płatniczych na naszym telefonie, które nas interesują. Aby z niej korzystać należy zawnioskować o kartę debetową do rachunku – w aplikacji Haiz za pomocą jednego kliknięcie można przekształcić ją w kartę mobilną.

Co jeszcze użytkownik zyskuje instalując aplikację? Ma bezpośredni dostęp do rachunku bankowego i komunikatora, a to oznacza, że bank i wszyscy znajomi są w jednym miejscu. Funkcje finansowe aplikacji dostępne są jedynie dla klientów Alior Banku, jednak z usługi komunikatora może korzystać każdy!

Czytaj także: Aplikacja zdradziła sekrety amerykańskiej armii

Naucz dziecko oszczędności

Aplikacja umożliwia dużą kontrolę i wgląd w wydatki dzieci – to prawda. Kontrola ta może jednak przynieść wiele dobrego. Nie tylko pozwoli rodzicom nadzorować i sprawdzać, czy pociecha nie wydaje kieszonkowego na mało przydatne, a czasem szkodliwe produkty. Dodatkowym atutem aplikacji, na który można zwrócić uwagę przy rozmowie z dzieckiem, jest nauka dysponowania pieniędzmi i oszczędności.

Warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci, na co i jak mądrze wydawać, tak aby nie miały z tym problemu w przyszłości. Jeśli od małego nasze dziecko będzie umiało kontrolować swoje potrzeby zakupowe, to z pewnością wyrośnie z niego pełen świadomości finansowej obywatel.

Aplikacja dostępna w sklepach Google Play i App Store.

Czytaj także: 5 aplikacji mobilnych dedykowanych kobietom