Znalezienie pracy w Polsce obecnie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Stopa bezrobocia w kraju wynosi zaledwie 5,4%. Olbrzymie deficyty rąk do pracy można zaobserwować między innymi w branżach typowo sezonowych jak np. gastronomicznej i hotelarskiej – brakuje kelnerów, barmanów, pomocy kuchennych, kucharzy, szefów kuchni, sprzątaczek czy recepcjonistów i wielu innych, oferujących zwykle prace z segmentu „blue collar”.

Ofert pracy w zawodach typu „niebieskie kołnierzyki” nie brakuje, jednak kandydaci mogą mieć problem z wybraniem odpowiedniego pracodawcy – takiego, który oferuje dobre warunki, interesującą ich formę zatrudnienia, atrakcyjne wynagrodzenie, ale również odpowiednio traktuje zatrudnionych. Problemem dla obu stron procesu rekrutacji okazuje się często brak odpowiednio szybkiej odpowiedzi ze strony zatrudniających na aplikację kandydata.

Kiwi Jobs to darmowa aplikacja mobilna, która – zdaniem twórców – niweluje powyższe problemy. Każdy, kto jest zainteresowany znalezieniem zatrudnienia w gastronomii, hotelarstwie, retailu, logistyce czy usługach i kto pobierze aplikację może liczyć na dostęp do wielu aktualnych, prostych w swojej budowie i pochodzących od rzetelnych pracodawców, ofert pracy oraz na sprawną odpowiedź w ciągu 48 godzin.

Inną podobną aplikacją jest „praca za rogiem„, która była także reklamowana w telewizji.

Pracuj blisko domu i na dobrych warunkach

Kiwi Jobs, jako jedno z niewielu dostępnych na polskim rynku rozwiązań, kładzie największynacisk na lokalność ofert pracy (sprawdzone anonse z bliskiej okolicy) i dzięki geolokalizacji pozwala wybrać miejsce pracy położone blisko domu. Dla twórców aplikacji równie istotna jawność wysokości wynagrodzenia czy typu oferowanej umowy, ale również szybkość procesu rekrutacji– osoba aplikująca na daną ofertę, ma gwarancję, że otrzyma odpowiedź od potencjalnego pracodawcy w ciągu 48 godzin.

Kiwi Jobs dostępne jest na systemie Android. Aplikacja pozwala w kilku krokach założyć profil i zaaplikować na wybrane stanowisko – bez załączników, CV czy listów motywacyjnych. Całość trwa zaledwie kilka minut. Po otrzymaniu zgłoszenia, pracodawca w ciągu dwóch dni roboczych odpowiada na aplikację – dzięki ujednoliconym informacjom od kandydata, również z jego punktu widzenia, proces selekcji kandydatów jest niezwykle prosty, co pozwala na bardzo szybkie podejmowanie decyzji o zatrudnieniu.

Najpierw sukces w stolicy, teraz ekspansja

Aplikacja Kiwi Jobs zadebiutowała w Warszawie w 2017 roku. Zaledwie w ciągu 2 lat funkcjonowania zbudowała w stolicy bazę ponad 100 000 aktywnych użytkowników i obecnie wspiera w rekrutacji ponad 500 pracodawców. Po udanym zaistnieniu na warszawskim rynku nadszedł czas na udostępnienie aplikacji mieszkańcom innych miast Polski – na początku w Krakowie i Wrocławiu. Niebawem również w kolejnych miastach potrzebujących skutecznych i prostych rozwiązań do rekrutacji.