Aplikacja została stworzona przez absolwentów Politechniki Łódzkiej, bysmy byli jeszcze lepsi w oszczędzaniu pieniędzy. Pójście na zakupy z listą produktów zmniejsza nasze wydatki o 25% – nie sięgamy wtedy impulsywnie po zupełnie niepotrzebne nam rzeczy. Dzięki mobilnemu odpowiednikowi tradycyjnej listy zakupów w szybki i prosty sposób przeanalizujemy, co musimy kupić.

Czytaj także: Aplikacja JustDrive – kto i dlaczego zerwał umowę?

Jak to działa?

Aplikacja pozwala łatwo i  przede wszystkim wygodnie stworzyć zestawienie potrzebnych rzeczy. Dzięki niej nie musimy wpisywać danych pozycji do telefonu. Aplikacja zrobi to za nas – wystarczy, że powiemy, co musimy kupić.

Listonic umożliwia bowiem dodawanie głosowe, co prócz zaoszczędzonych pieniędzy, zaoszczędza również nasz czas. Dodatkowo program segreguje produkty w różne kategorie. Dzięki temu wyroby mleczne czy warzywa trafiają na sąsiadujące ze sobą pozycje, a my nie musimy krążyć po markecie.

Czytaj także: Aplikacja Haiz – kontroluj wydatki swojego dziecka

Podziel się z rodziną

Kolejną przydatną funkcją w aplikacji jest synchronizacja list oraz możliwość dzielenia się nimi, np. z rodziną. Dzięki temu nasi bliscy mogą w czasie rzeczywistym dopisywać kolejne produkty, a także skreślać te już zakupione – dzięki temu unikniemy zdublowania zakupów.

Dodatkowo Listonic zapamiętuje, które produkty kupowaliśmy najczęściej i przy kolejnym tworzeniu listy zakupów podpowiada nam je, dzięki czemu listy powstają jeszcze szybciej. Celem autorów było stworzenie urządzenia, które samo domyśli się, co użytkownik chce kupić.

Czytaj także: Aplikacja Eurosport Player – oglądaj Igrzyska na żywo!

Inteligenta lista zakupów?

W przyszłości ambicją twórców jest stworzenie aplikacji, która kontaktować się będzie z lodówką w naszym domu. Urządzenie będzie wiedziało, jakich produktów nam brakuje i wyśle alert przypominający o kończących się zapasach. Choć brzmi to nieprawdopodobnie to jest bardzo możliwe. Idea Smart House, gdzie urządzenia połączone są w jedno centrum dowodzenia jest coraz bardziej popularna, a tematyka częściej poruszana, chociażby na targach czy konferencjach technologicznych.

Aplikacja posiada łatwy i przejrzysty interfejs – każdy poradzi sobie z jej obsługą. Dostępna jest na systemy Android i iOS – sklep Play Google.

Czytaj także: Czy w aplikacji bankowej zamówimy jedzenie?