O dostępności aplikacji poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, w swoim wpisie na Twitterze.

– Od dziś w sklepie App Store dostępna jest aplikacja mobilna mojeIKP. Za chwilę w Google Play. Na razie e-recepty i e-skierowania. Zaloguj się do zdrowia! – napisał minister Niedzielski.

Kolejna aplikacja mobilna dla pacjentów

Aplikacja pozwoli na wygodniejszy dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. Konto można założyć dzięki profilowi zaufanemu. Na razie w ramach mojeIKP można skorzystać z e-recepty i e-skierowania.

Dzięki pełnej wersji portalu IKP można z kolei otrzymać e-receptę, wykupić leki z recepty w różnych aptekach, udostępnić informację o stanie zdrowia i historię przepisanych leków, odebrać kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie (w przypadku choroby przewlekłej i po konsultacji, np. telefonicznej, z lekarzem), odebrać e-skierowanie, złożyć wniosek o wydanie EKUZ, zmienić lekarza/pielęgniarkę lub położną podstawowej opieki zdrowotnej, a także sprawdzić wynik testu na koronawirusa.

To kolejna aplikacja mobilna dla pacjentów. Dostęp do e-recept i skierowań umożliwia również aplikacja mObywatel. W mojeIKP docelowo ma się jednak pojawić więcej funkcji.

Z kolei wspomniana aplikacja mObywatel niedawno przeszła aktualizację – rozszerzono zakres danych, wprowadzono nowy wzór dokumentów, zastąpiono nazwę mTożsamość nazwą aplikacji i dodano Małopolską Kartę Aglomeracji