Partner serwisu Visa dla biznesu

Aplikacja otworzy Paczkomat. InPost walczy z kolejkami

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#e-commerce
Opublikowano: 13 listopada 2019, 12:04 Aktualizacja: 13 listopada 2019, 15:20

InPost wprowadza nowe rozwiązanie, dzięki któremu przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać kilka osób na raz. Swoją skrytkę otworzymy za pomocą aplikacji, bez konieczności podchodzenia do panelu.

Aplikacja otworzy Paczkomat. InPost walczy z kolejkami

Nowa usługa jest już dostępna w 95% Paczkomatów. Pozostałe starsze urządzenia są sukcesywnie modernizowane do najnowszego standardu – wyjaśnia InPost. Niedługo firma umożliwi również nadawanie przesyłek za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Paczkomat InPost otworzysz za pomocą aplikacji

Aplikacja InPost Paczkomat

– Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć i wdrożyć strategię Go Mobile. Od teraz podchodząc do Paczkomatu możemy otworzyć aplikację InPost i – w biegu – otworzyć swoją skrytkę tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia – wyjaśnia Rafał Brzoska, prezes InPost.

Wprowadzana właśnie nowa wersja aplikacji mobilnej praktycznie staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów. Zdaniem Rafała Brzoski to najbardziej rewolucyjna zmiana w zarządzaniu przesyłkami od czasu postawienia pierwszego Paczkomatu w 2009 roku.

Już wkrótce aplikacja InPost umożliwi także szybkie nadawanie przesyłek. Docelowo za pomocą aplikacji będzie można dokonać każdej operacji związanej z obsługą przesyłek. Na razie spółka udostępniła „Szybkie Nadania”, czyli możliwość wysłania paczki bez rejestracji, logowania i kolejek. Wystarczy wypełnić dane przesyłki online i nadać ją w dowolnym Paczkomacie lub Punkcie Obsługi Paczek.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

aplikacja-otworzy-paczkomat-inpost-walczy-z-kolejkami