Wystarczy chwila nieuwagi, by telefon komórkowy wypadł z ręki i uległ uszkodzeniu. Wbrew pozorom takie wypadki zdarzają się dość często. Z badań wykonanych na zlecenie Grupy Ubezpieczeniowej Europa wynika, że dwóch na trzech Polaków przynajmniej raz uszkodziło swój telefon. Najczęstszym rodzajem uszkodzenia (80 proc. przypadków) jest stłuczenie lub pęknięcie szybki na skutek upadku. Aż 44 proc. osób nie decyduje się na kosztowną naprawę i używa uszkodzonego aparatu.

Czytaj także: HBO GO dostępne dla każdego

Screenity ubezpieczy telefony od Apple

Z myślą o nich Gropa Europa stworzyła aplikację mobilną Screenity, dzięki której w prosty sposób, bez wychodzenia z domu można ubezpieczyć wyświetlacz telefonu. Aplikacja, która w styczniu zadebiutowała na telefonach z systemem Android, jest już dostępna na urządzeniach marki Apple. Można ją za darmo pobrać z App Store.

Polisa działa w sytuacji, w której dojdzie do przypadkowego uszkodzenia wyświetlacza telefonu. Nie jest przy tym ważne, czy telefon wypadł nam z kieszeni podczas wyjmowania czy też ktoś wpadł na nas ulicy i wytrącił aparat z ręki. Każde z takich zdarzeń aktywuje ochronę, dzięki której uszkodzony wyświetlacz zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy.

Grupa Europa zdecydowała się podnieść sumę ubezpieczenia Screenity do 1000 zł. Dzięki temu zdecydowana większość modeli telefonów dostępnych na rynku zostanie naprawiona w ramach polisy bez konieczności angażowania środków po stronie klienta.

Klienci, którzy kupią ubezpieczenie Screenity mogą liczyć na obsługę door-to-door. Uszkodzony telefon odbierze od nich kurier, który po naprawie zwróci go pod wskazany adres. Dodatkowo, w przypadku użytkowników urządzeń marki Apple naprawa może odbyć się w domu lub w innym wskazanym przez klienta miejscu.

Okres ubezpieczenia trwa 12 miesięcy. Cena polisy – w zależności od wybranej opcji – wynosi 9,99 zł miesięcznie lub 108 zł przy płatności jednorazowej (9 zł za miesiąc ochrony).