Partner serwisu Visa dla biznesu

Apple AirPods zastąpi aparat słuchowy

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Apple
Opublikowano: 8 czerwca 2018, 12:48 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:05

Wraz z mijającym WWDC 2018, Apple zaprezentował swoim użytkownikom nową funkcję Live Listen. Użytkownicy będą mogli z niej skorzystać wraz z zaktualizowaniem systemu do wersji iOS 12. Funkcja była dostępna wcześniej jedynie dla certyfikowanych aparatów słuchowych – teraz dostępna będzie dla każdego.

Nowa funkcja Live Listen pozwala użytkownikom używanie swoich telefonów, jako mikrofonu. Jak to działa? Możesz znajdować się wraz z grupą znajomych w hałaśliwej restauracji, wystarczy, że położysz iPhone na stole, a głos każdego, kto mówi zostanie przekierowany do Twojego AirPods. O sprawie informuje serwis TechCrunch.

Koniec problemów ze słuchem

Funkcja Live Listen została uruchomiona przez Apple już w 2014 roku, a dzięki niej użytkownicy iPhone’ów z aparatami słuchowymi mogli lepiej słyszeć ludzi w hałaśliwym otoczeniu np. w restauracji czy sali wykładowej. Po sparowaniu aparatu słuchowego ze smartfonem użytkownika, dostępne są opcje włączenia lub wyłączenia funkcji, regulacji głośności a także ustawienia opcji, jako skrót ułatwień dostępu.

Teraz z usługi będzie mógł skorzystać każdy, szczególnie osoby z ograniczeniami słuchu, bez konieczności kupowania dedykowanego sprzętu. Potrzebne będą jedynie iPhone i AirPods. AirPods od lat jest jednym z ciekawszych urządzeń Apple, a dzięki nowej aktualizacji będzie jeszcze bardziej pociągający. Należy jednak zaznaczyć, że sam AirPods z funkcją Live Listen nie zastąpią pełnego aparatu słuchowego, ale jest to ogromny krok w stronę osób z pewnymi dysfunkcjami słuchowymi.

Dziś poinformowaliśmy Was, że podczas WWDC 2018 Apple zaprezentował również nową aktualizację Siri. Nowy system sprawi, że iPhone będzie jeszcze bardziej spersonalizowany, a Siri dostępna będzie na każdym kroku. Powrót do domu z Apple Maps czy zamówienie ulubionej kawy będą prostsze i intuicyjne, a Ty będziesz mógł cieszyć się codziennymi czynnościami. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

apple-airpods-zastapi-aparat-sluchowy