Płatności zbliżeniowe są jedną z najpopularniejszych metod transakcji bezgotówkowych w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się także na płatności za pomocą telefonu lub zegarka. Według badania Visa Digital Payments, aż 86 proc. Polaków zakłada, że do końca 2020 roku skorzysta z tej metody.

Klienci Banku Pekao posiadający urządzenia firmy Apple oraz karty Visa Debit Gold oraz Visa Business mogą już dodawać karty do Apple Pay. Wcześniej w usłudze Apple były udostępniane karty Mastercard.

Bank Pekao udostępnia płatności kartą Visa w Apple Pay

Apple Pay umożliwia płatności zbliżeniowe urządzeniami Apple na całym świecie. Dzięki usłudze klienci wygodnie zapłacą także w aplikacjach mobilnych systemu iOS oraz na stronach internetowych w przeglądarce Safari. Aby aktywować ten rodzaj płatności wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay Banku Pekao i po kliknięciu w ikonę Apple Pay, wybrać którą kartę chcemy dodać do usługi, a następnie potwierdzić to w Apple Wallet.

Kartę można też dodać bezpośrednio do aplikacji Apple Wallet wpisując dane karty i zatwierdzając kodem jednorazowym lub w aplikacji PeoPay. Co ważne dla klientów Banku Pekao korzystających z PeoPay usługa dostępna jest już od chwili podpisania umowy i aktywacji aplikacji PeoPay – nie trzeba czekać na wydanie karty do konta.

Przy płatnościach kartami kredytowymi lub debetowymi w usłudze Apple Pay, rzeczywiste numery kart nie są przechowywane na urządzeniu ani na serwerach Apple. Zamiast tego do konta urządzenia jest przypisywany unikalny numer, który po zaszyfrowaniu, jest przechowywany zgodnie ze standardami branżowymi, dotyczącymi bezpiecznego przechowywania informacji o płatnościach w urządzeniu.