Na razie Apple Pay dostępne jest dla klientów banku Privat – zarówno dla posiadaczy kart z logiem Mastercard, jak i Visa. Następny w kolejce ma być Oschadbank – donosi serwis MacRumors.

Apple Pay – kiedy pojawi się w Polsce?

Nie wiadomo kiedy do schematu dołączą kolejne banki, ani kiedy Apple Pay ostatecznie pojawi się w Polsce. Wśród banków, które jako pierwsze mają wdrożyć płatności mobilne od Apple wymienia się BZ WBK i mBank. AKTUALIZACJA – Apple Pay zadebiutowało w Polsce 19 czerwca. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Już oficjalnie. Apple Pay w 9 bankach w Polsce.

Poza Ukrainą, Apple Pay pojawiło się niedawno we Włoszech i w Brazylii. Na razie usługa jest dostępna w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Singapurze, Szwajcarii, Hong Kongu, Francji, Rosji, Chinach, Japonii, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Tajwanie, Irlandii, Danii, Finlandii, Szwecji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Brazylii, we Włoszech i właśnie na Ukrainie.

Co powstrzymuje firmę z Cupertino przed wprowadzeniem Apple Pay w Polsce? Powodów może być kilka. Po Apple Pay ostatecznie pojawi się w Polsce i Apple Watchów… Chociaż z drugiej strony osoby posiadające sprzęt Apple mogą być dobrym targetem dla banków – są to zazwyczaj osoby względnie zamożne.

Innym powodem opieszałości lokalnych banków może być fakt, że Apple ma żądać od nich całych prowizji za dokonywane transakcje. W takiej sytuacji wprowadzenie Apple Pay może nie przynieść bankom zbyt dużych korzyści. Najpewniej są to główne powodu przedłużających się negocjacji.

Niemniej pojawienie się Apple Pay w Polsce jest nieuniknione. Banki najprawdopodobniej zawarły z firmą Tima Cooka klauzule o poufności, dlatego nie komentują prasowych doniesień.