mytaxi to kolejna aplikacja, która wdraża mobilny portfel od Apple. Wczoraj pisaliśmy o takiej funkcji w apce FlixBusa, a stopniowo Apple Pay pojawia się także w innych aplikacjach. Ekspansja trwa w najlepsze.

Apple Pay już dostępne w aplikacji mytaxi

Dla stałych użytkowników mytaxi, korzystających z Apple Pay, po aktualizacji ta metoda płatności jest widoczna w „Sposobach Płatności” oraz podczas zapłaty za kurs. Nowi użytkownicy podczas rejestracji konta w mytaxi nie będą musieli już przechodzić procesu dodawania karty i wpisywania jej danych, bo Apple Pay zostanie dodane automatycznie jako bezgotówkowa opcja płatności.

Obecnie już ponad 80% kursów mytaxi jest opłacane za pomocą opcji „Płać przez Aplikację”. To świetne udogodnienie zwłaszcza dla nowych użytkowników mytaxi, którzy mogą pominąć krok weryfikacji karty w aplikacji, dzięki czemu proces zakładania konta jest jeszcze łatwiejszy i szybszy.

Aby dodać Apple Pay w mytaxi należy:

  • kliknąć „Wallet” na swoim iPhonie i zarejestrować w nim swoją kartę,
  • otworzyć aplikację mytaxi i wybrać Apple Pay jako domyślny Sposób Płatności,
  • lub wybrać Apple Pay jako metoda płatności podczas zapłaty za kurs.

Apple Pay działa na następujących modelach iPhone’ów: XR, XS, XS Max, X, 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, 6s, 6s Plus, 6, 6 Plus, SE. Płatności mobilne są także obsługiwane na iPadach 5. i 6. generacji, Pro, Pro 3. generacji, Air 2, mini 4, mini 3 i Apple Watchach 1. generacji, Apple Watch Series 1, 2, 3, 4.