Twisto udostępnia Apple Pay zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Rozwiązanie będzie dostępne tylko dla klientów płatnego planu Space, którego koszt wynosi 9,99 zł miesięcznie. Więcej o płatnym i darmowym pakiecie Twisto przeczytacie w podlinkowanym tekście.

Płatności Apple Pay dostępne w aplikacji Twisto

– Użytkownicy iOS stanowią aż jedną trzecią klientów Twisto w Polsce, a Apple Pay to jedna z funkcji, na którą najbardziej czekali. Cieszymy się, że od dziś mogą dokonywać płatności mobilnych w każdym sklepie. Doświadczenie z Czech, gdzie Apple Pay oferujemy od dłuższego czasu, pokazuje, że użytkownicy Apple Pay to nasi najbardziej aktywni klienci, dokonujący średnio 20 proc. transakcji więcej niż inni użytkownicy – mówi Renata Salata, Chief Commercial Officer w Twisto.

Aby zacząć korzystać z Apple Pay wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji Twisto. Do cyfrowego portfela Apple można dodać kartę wirtualną i kartę fizyczną Twisto. Płatności zbliżeniowe Apple Pay są obsługiwane przez iPhone SE, iPhone 6 i wyższe modele oraz przez Apple Watch.

Warto przypomnieć, że do 2024 r. czeski fintech planuje całkowicie zrezygnować z wydawania kart plastikowych, przechodząc na płatności zbliżeniowe. Dlatego od kilku miesięcy każdy klient rejestrujący się w Twisto otrzymuje automatycznie kartę wirtualną.