Partner serwisu Visa dla biznesu

Apple Pay w bankach spółdzielczych SGB

Fintek
Fintek
#Apple Pay#Płatności
Opublikowano: 3 września 2019, 12:00 Aktualizacja: 3 września 2019, 13:09

Klienci banków spółdzielczych z grupy SGB mogą już korzystać z Apple Pay. To kolejna, po BLIKU i Google Pay usługa umożliwiająca korzystanie z płatności mobilnych dla klientów banków ze Spółdzielczej Grupy Bankowej.

BLIK i Google Pay pojawiły się w SGB pod koniec lipca bieżącego roku. Grupa zapowiadała wtedy także rychłe wdrożenie Apple Pay i Garmin Pay. Pierwsza obietnica została już zrealizowana, dzięki czemu klienci 195 banków spółdzielczych z Grupy SGB mogą jeszcze wygodniej płacić za pomocą smartfona i smartwatcha.

Zastanawiacie się w jakich bankach można skorzystać z Apple Pay? Odpowiedź znajdziecie w podlinkowanym tekście.

Grupa SGB udostępnia Apple Pay

W przypadku korzystania z karty kredytowej lub debetowej w usłudze Apple Pay rzeczywiste numery kart nie są przechowywane na urządzeniu ani na serwerach Apple. Zamiast tego generowany jest unikalny numer konta urządzenia, przypisany, zaszyfrowany i bezpiecznie przechowywany w urządzeniach klientów. Każda transakcja jest autoryzowana jednorazowym unikalnym dynamicznym kodem bezpieczeństwa.

Zakupy online w aplikacjach i witrynach akceptujących Apple Pay są proste, dzięki identyfikacji poprzez Touch ID lub dwukrotnie kliknięcie przycisku bocznego i spojrzenie na iPhone’a X, w celu uwierzytelnienia klientów za pomocą Face ID.

Nie ma potrzeby ręcznego wypełniania długich formularzy lub wielokrotnego wpisywania numerów kart płatniczych. Płacąc za towary i usługi w podróży, w aplikacjach lub przeglądarce Safari, Apple Pay współpracuje z iPhone 6 i nowszymi wersjami, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5 Generacja), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszymi wersjami.

Klienci Banków Spółdzielczych SGB i SGB-Banku SA mogą także korzystać z Apple Pay w przeglądarce Safari na dowolnym komputerze Mac wprowadzonym w lub po 2012 r. z uruchomionym systemem macOS Sierra i potwierdzać płatności za pomocą iPhone’a 6 lub nowszego, Apple Watch lub za pomocą Touch ID na nowym MacBooku Pro.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

apple-pay-w-bankach-spoldzielczych-sgb