Staje się to niecały miesiąc po debiucie Apple Pay w Polsce. PayLane to spółka wchodząca w skład grupy Polskie ePłatności, która dostarcza usługi płatności internetowych dla podmiotów działających na 26 rynkach, obsługując klientów w 160 walutach. Niektórzy z partnerów PayLane już dziś integrują Apple Pay na swoich stronach internetowych czy w aplikacjach.

Płatności mobilne Apple trafiają do sklepów internetowych w Polsce

Bezpieczeństwo i prywatność są rdzeniem Apple Pay. Podczas korzystania z karty kredytowej lub debetowej w Apple Pay, rzeczywiste numery kart nie są przechowywane na urządzeniu ani na serwerach Apple. Zamiast tego przypisywany jest unikalny numer konta urządzenia, zaszyfrowany i przechowywany w zabezpieczony sposób. Każda transakcja jest autoryzowana za pomocą jednorazowego, unikatowego kodu bezpieczeństwa.

Apple Pay to łatwa do skonfigurowania metoda płatności online. W sklepach Apple Pay działa z iPhone SE, iPhone 6 i nowszymi, a także Apple Watch.

Zakupy online w aplikacjach oraz na stronach internetowych akceptujących Apple Pay są bardzo łatwe. Potwierdzenie płatności następuje przez Touch ID lub dwukrotne kliknięcie przycisku bocznego i spojrzenie na iPhone X w celu uwierzytelnienia za pomocą Face ID. Korzystając z usługi Apple Pay, nie ma potrzeby ręcznego wypełniania długich formularzy lub wielokrotnego wpisywania dodatkowych informacji. Za produkty i usługi można zapłacić za pomocą urządzenia mobilnego lub – w komputerze – za pomocą przeglądarki Safari.

PayLane/RT