Revolut od dawna zapowiada udostępnienie usługi Apple Pay dla swoich użytkowników. Jest ich ponad 4 mln na całym świecie, z tego 400 tys. w Polsce (jesteśmy trzecim rynkiem). Niemniej, czerwcowy termin wdrożenia jest dość płynny i może ulec przesunięciu.

Revolut to zaawansowana firma finansowo-technologiczna z licencją na Litwie, który umożliwia prostą i stosunkowo tanią wymianę walut za pomocą niezwykle dopracowanej aplikacji, do której dołączana jest karta płatnicza. Fintech ten uznawany jest za jeden z bardziej innowacyjnych w swojej dziedzinie, rozwija także inne usługi np. mobilne ubezpieczenia. Stąd duże oczekiwania w związku z wprowadzeniem Apple Pay – bo jak to jest, że tak innowacyjna firma przegrała wyścig o Apple z polskimi „skostniałymi” bankami? W dłuższej perspektywie to nie ma większego znaczenia, ale może być wdzięcznym tematem do rozmów.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

Co to jest Apple Pay?

Apple Pay umożliwia dokonywanie płatności za pomocą iPhone’a – od modelu 5-tego wzwyż. Usługa cieszy się olbrzymią popularnością i w pewnym sensie „rozruszała” płatności telefonem w Polsce. Google Pay nie zasypuje gruszek w popiele, ale to wdrożenia Apple Pay wywołują większe sensacje.

Banki nie mogą chwalić się danymi na temat liczby transakcji i użytkowników, ale nieoficjalnie potwierdzają, że usługa faktycznie „żre” i jest to must have dla każdego nowoczesnego banku w Polsce. Tezę tę potwierdzają liczne komentarze użytkowników umieszczane na fanpejdżach prowadzonych przez banki, które jeszcze do niedawna nie miały wdrożonego Apple Pay – internauci wręcz domagali się szybkiego wprowadzenia tej usługi.

Z Apple Pay na świecie korzysta ok. 400 mln ludzi. Łączna liczba użytkowników iPhone’ów wynosi ok. 1 mld osób.

Lista banków, w których można korzystać z Apple Pay

Obecnie za pomocą Apple Pay mogą płacić klienci banków: PKO BP, Santander, Millennium, BNP Paribas, ING Bank Śląski, Alior Bank, Bank Pekao, Credit Agricole, mBank, Getin Bank oraz Nest Bank.