Sprzedaż iPhone’ów wzrosła o 66% przynosząc blisko 48 mld USD, czyli ponad 50% wszystkich przychodów Apple. Sprzedaż komputerów Mac wzrosła o 70% przynosząc 9,1 mld USD, a iPadów o 79% przynosząć 7,8 mld USD.

Apple zarobił więcej także na smartwatchach i akcesoriach – w tym segmencie sprzedaż wzrosła o 25% do 7,8 mld USD. Wisienką na torcie są usługi – przychody z App Store, subskrypcji iTunes wzrosły o 27% do kwoty 16,9 mld USD.

Sytuacja jest tak dobra, że Apple boryka się z problemem… nadmiernego nasycenia gotówką. Z tego względu spółka zamierza przeznaczyć 90 mld USD na skup własnych akcji.

Apple to najcenniejsza spółka na świecie

Jej giełdowa wycena to ponad 2,2 bln USD. Wygląda na to, że pandemia Apple niestraszna, aczkolwiek firma zwróciła uwagę, że problemy z łańcuchami dostaw na rynku mikroprocesorów są zauważalne, a co za tym idzie – będą mieć negatywny wpływ na dostępność produktów.

Giganci technologiczni odnotowują rekordowe wyniki. Google w I kw. 2021 zarobił 17,9 mld USD, Microsoft 15,5 mld USD, Facebook – 9,5 mld USD. Rekordowego wyniku spodziewa się także Amazon, którego dochód szacowany jest na od 3 mld USD do 6,5 mld USD. Słowem, zyski kwartalne tych 5 spółek przekraczają kwotę przewidzianą dla Polski w ramach europejskiego funduszu odbudowy…