Partner serwisu Visa dla biznesu

Apple ze świetnymi wynikami kwartalnymi. Ktoś mówił o kryzysie?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Apple
Opublikowano: 2 sierpnia 2018, 15:44 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 19:07

Apple zaprezentowało wyniki finansowe za trzeci kwartał fiskalny 2018 i ponownie zawstydziło konkurencję. Firma Tima Cooka zanotowała przychód na poziomie 53,3 mld dolarów.

Apple chwali się rekordowymi wynikami. Wzrosła sprzedaż iPhone'ów

To wzrost o 17% w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Na czysto Apple zarobiło 11,5 mld dolarów. To naprawdę dobry wynik, porównując do rezultatów Google, którego przychód w tym okresie wyniósł 32 mld USD. W związku ze świetnymi wynikami Apple stało się pierwszą firmą na świecie, której wartość przekroczyła 1 bilion dolarów.

Apple ponownie zamyka usta krytykom. Bardzo dobre wyniki w ostatnim kwartale

Przychody ze sprzedaży iPhone’ów wzrosły o 20% w ciągu roku. Jeżeli chodzi o sprzedaż ilościową, to liczba sprzedanych smartfonów wzrosła o 300 tysięcy sztuk – z 41 do 41,3 mln. Średnia cena sprzedaży wzrosła z 606 do 724 USD w ciągu roku. Wszystko za sprawą iPhoneX, który od listopada zeszłego roku jest najlepiej sprzedającym się telefonem z logiem Apple.

Co więcej firma Tima Cooka zanotowała świetne wyniki w sprzedaży usług cyfrowych. Ich wartość wzrosła o 31% w ciągu roku, z 7,27 do 9,55 mld USD. Apple świetnie radzi sobie z wypełnianiem luki, po wolno rosnącej sprzedaży iPhone’ów. Poniżej wykres przedstawiający procentowy przychód z podziałem na kategorie.

 

 

W trzecim kwartale fiskalnym 2018 Apple sprzedało 11,6 miliona iPadów (wzrost o 200 tysięcy) i 3,7 mln MacBooków (spadek o 600 tysięcy). Natomiast dział odpowiedzialny za Apple Watch i między innymi słuchawki AirPods zanotował wzrost przychodów o 37%, do poziomu 3,74 mld USD. Wygląda na to, że Apple ponownie zamyka usta krytykom… Sprzedaż w ujęciu ilościowym praktycznie nie rośnie, ale firma Tima Cooka zarabia na swoich smartfonach coraz więcej. Jak to możliwe? iPhone’y są coraz droższe, a cenowe rekordy bije wspomniany już iPhone X. To się nazywa przywiązanie do marki.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

apple-ze-swietnymi-wynikami-kwartalnymi-ktos-mowil-o-kryzysie