Pierwsze automaty paczkowe Allegro zostaną zainstalowane w polskich miastach już w połowie bieżącego roku. Uruchomiono specjalną stronę internetową, gdzie zainteresowani udostępnianiem powierzchni mogą zgłaszać propozycje lokalizacji pod budowę sieci automatów paczkowych. Można to robić już od 4 marca pod adresem https://na.allegro.pl/nasze-punkty.

Automaty paczkowe Allegro dostarczy Modern-Expo

– Przykładamy dużą wagę do szybkości dostaw i już teraz ok. 80% przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Mamy ambicję, żeby dostawy te były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze. Dlatego postanowiliśmy zainwestować we własną sieć automatów paczkowych, jako uzupełnienie sieci ok 30 tys. punktów odbioru i automatów dostępnych już na Allegro – mówi Grzegorz Czapski Dyrektor ds. Rozwoju w Allegro.

W pierwszej fazie projektu Allegro planuje uruchomić 3 tys. automatów paczkowych, z czego 1,5 tys. zostanie zainstalowanych jeszcze w tym roku. Automaty paczkowe dla Allegro dostarczy polska spółka Modern-Expo Group.

Sieć automatów paczkowych to kolejna inwestycja związana z usługami logistycznymi, którą Allegro zapowiedziało w 2021 roku. W drugiej połowie roku zostanie uruchomione nowoczesne centrum logistyczne dla firm sprzedajacych na Allegro w podwarszawskim Adamowie, mające na celu dalszą poprawę szybkości i wygody dostawy.

Rozwój oferty Allegro jest teraz szczególnie ważny – w obliczu debiutu Amazona na polskim rynku z domeną amazon.pl. Amerykański gigant nawiązał współpracę z InPostem, dzięki czemu produkty zamówione za pośrednictwem platformy będzie można odbierać między innymi w paczkomatach. Własną sieć automatów paczkowych w Polsce zamierza uruchomić także Alibaba Group, właściciel serwisu AliExpress (który zapowiedział ostatnio ważne zmiany dla klientów w Europie).