Aby zarejestrować się do usługi Autopay w Santander Bank, należy ją aktywować w aplikacji mobilnej, dodać dane pojazdu oraz wskazać konto, z którego ma być pobierana opłata. W aplikacji banku można mieć na bieżąco podgląd wszystkich przejazdów oraz faktur.

Nowe rozwiązania w Santander

– Szukamy i tworzymy sami takie rozwiązania, które ułatwią naszym klientom nie tylko zarządzanie finansami, ale też oszczędzają czas. Usługa Autopay jest takim właśnie przyjaznym dla kierowców rozwiązaniem. Cieszymy się, że możemy ją dołączyć do naszej oferty – mówi Sebastian Radzimowski, odpowiedzialny za płatności mobilne w Santander Bank Polska

– Gdy startowaliśmy ponad dwa lata temu z pilotażem usługi Autopay, wiedzieliśmy że wprowadzamy wygodne i potrzebne rozwiązanie. Szybkość zdobywania popularności usługi i tak nas jednak zaskoczyła. Już ponad 500 tys. Polaków korzysta z naszych płatności automatycznych za autostrady, i to grono sukcesywnie się powiększa, także dzięki udostępnieniu Autopay w bankowości mobilnej najpopularniejszych banków w Polsce – mówi Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay.

Automatyczny system płatności Autopay działa od lata 2019 roku na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem oraz na A4 na odcinku Katowice-Kraków.

Dzięki Autopay kierowca nie musi czekać przed bramkami – zwalnia lub zatrzymuje się na chwilę, aby system odczytał numer tablicy rejestracyjnej. Po rozpoznaniu zarejestrowanego w systemie pojazdu podnosi się szlaban. W trakcie przejazdu przez autostradę nie ma potrzeby potwierdzania niczego w aplikacji. Opłata za przejazd jest pobierana automatycznie z konta po wyjeździe z autostrady.

Korzystający z Autopay mogą regularnie korzystać z promocji i zniżek za przejazdy autostradami, np. na A4 na odcinku Katowice – Kraków oszczędzając od 3 do 5 zł na każdej bramce obsługiwanej przez system Autopay.