Partner serwisu Visa dla biznesu

Autopay działa już na odcinku Katowice-Kraków

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 16 lipca 2019, 12:58 Aktualizacja: 16 lipca 2019, 22:51

Do tej pory automatyczne płatności mobilne działały na autostradzie AmberOne A1, ale od dziś usługa dostępna jest również na odcinku Katowice-Kraków na autostradzie A4. Autopay dostępne jest dla wszystkich pojazdów z podłączonym źródłem płatności.

Kolejki do bramek na autostradach to zmora, zaprzeczenie idei budowy dróg, których celem było zapewnienie płynnego i szybkiego przejazdu. Do tej pory było tak, że kierowca musiał odczekać swoje w kolejce, następnie podjechać do kasy i uiścić opłatę za przejazd. Dopiero wtedy kasjer podnosił szlaban i można było ruszyć dalej.

Aplikacja Autopay rozwiązuje ten problem

Użytkownicy z zainstalowaną i skonfigurowaną aplikacją Autopay by Blue Media mogą skorzystać ze specjalnie oznaczonych bramek (na razie tylko na AmberOne A1). W momencie gdy pojazd podjeżdża w wyznaczone miejsce, system rozpoznaje tablice rejestracyjne pojazdu, pobiera opłatę z aplikacji i otwiera szlaban.

Rozwiązanie jest korzystne, bo zwiększa płynność ruchu. Ponadto użytkownik może na bieżąco śledzić i zarządzać swoimi płatnościami za przejazd – nie trzeba gromadzić paragonów. Aplikacja jest dostępna na Androida i iOS. Jej pobranie jest darmowe. Ceny za przejazd poszczególnych odcinków są takie same jak w przypadku tradycyjnych płatności.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

autopay-dziala-juz-na-odcinku-katowice-krakow