Yanosik to bardzo popularna aplikacja dla kierowców, z której korzysta ok. 1,5 mln osób miesięcznie. Co do zasady jest to nawigacja z systemem ostrzeżeń o niebezpieczeństwach na drodze, kontrolach, itp.

Dzięki wdrożeniu usługi Autopay w Yanosiku, użytkownicy mogą w łatwy sposób dodać dane rejestracyjne samochodu oraz źródło płatności. W efekcie, nie będą musieli fizycznie wnosić opłaty za przejazd autostradą A1 i odcinku A4 – Kraków – Katowice. W trakcie przejazdu przez bramki na autostradach płatność będzie zaciągana automatycznie, czyli całkowicie bezdotykowo.

Autopay przyśpiesza płatności na bramkach

– Automatyczne opłaty na bramkach to nadal spora nowość na polskich autostradach. Postanowiliśmy więc udostępnić usługę Autopay dla użytkowników aplikacji Yanosik, która gromadzi największą społeczność kierowców w Polsce. Od teraz z poziomu smartfona i bez instalowania dodatkowych programów można dołączyć do elektronicznych płatności na odcinkach autostrad, które obsługują system Autopay. Korzystanie z tej usługi jest bardzo wygodne i przydatne – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Korzystanie z opłat za autostrady za pomocą Autopay jest trzykrotnie szybsze niż tradycyjne wnoszenie opłaty w formie gotówkowej lub kartą.

/LP