W wywiadzie dla serwisu Comparic.pl Sylwester Suszek zapewnia, że kryptowaluty klientów są bezpieczne i nie ma mowy o żadnym ataku hakerskim. BitBay przygotowuje platformę do ponownego startu.

BitBay nie padł ofiarą hakerów

– Drodzy użytkownicy, pojawił się problem z siecią u naszego zewnętrznego dostawcy usług. Jesteśmy z nim w kontakcie. Prosimy o cierpliwość. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Przepraszamy Was za utrudnienia – czytamy w komunikacie BitBay opublikowanym na Facebooku.

W komentarzach pod postem niektórzy klienci obawiali się nawet ataku hakerskiego. Pojawiły się wątpliwości co do bezpieczeństwa kryptowalut w serwisie BitBay. Użytkowników uspokaja Sylwester Suszek, który w wywiadzie dla Comparic.pl wyjaśnia, że aktywa klientów są bezpieczne, a awaria nie jest wynikiem ingerencji cyberprzestępców.

Według prezesa BitBay sytuacja jest już opanowana, a giełda lada moment powinna zacząć działać. „Po naszej stronie wszystko jest ponownie online. Robimy testy i w przeciągu kilkudziesięciu minut platforma powinna ruszyć ponownie” – mówi Sylwester Suszek cytowany przez Comparic.pl.

BitBay to największa polska giełda kryptowalut, która od 2018 roku działa poza granicami kraju. Początkowo przeniosła się na Maltę, licząc na większą przychylność nadzoru. Ostatecznie jednak BitBay uzyskał stosowne licencje w Estonii, gdzie przeniósł się w październiku 2019 roku.