Partner serwisu Visa dla biznesu

Azimo – polski startup uruchamia przelewy przez SMS

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Start up
Opublikowano: 5 kwietnia 2017, 15:30 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 20:39

Azimo, brytyjsko-polski startup oferujący międzynarodowe przelewy pieniężne, uruchamia dziś innowacyjną usługę finansową, która rewolucjonizuje sposób, w jaki przekazywane są pieniądze pomiędzy krajami.

Fintech Azimo wchodzi do Polski

W świecie, w którym na 7 miliardów mieszkańców tylko 2 miliardy mają konto w banku, ale ponad 3 miliardy mają już smartfona, Azimo uruchamia aplikację, w której mieszkańcy Europy, USA i Kanady mogą dzielić się pieniędzmi bezpośrednio na numer telefonu, bez potrzeby wymiany jakichkolwiek danych kont bankowych.

Od teraz każdy w Polsce ma możliwość poproszenia o wpłatę na swoje konto każdego mieszkańca strefy Euro i Wielkiej Brytanii, a pieniądze dotrą do nich natychmiast – wystarczy do tego numer telefonu komórkowego.

Czytaj także: Ludzie ufają swoim bankom. Czy dzięki FinTechom mogą je pokochać?

Azimo – transgraniczne przelewy przez SMS

Według danych zebranych przez Azimo 9/10 osób zna numery telefonu wszystkich swoich bliskich, podczas gdy niewiele z nas ma dostęp do danych z ich kont bankowych. Tradycyjne przelewy to proces jednostronny, w którym odbiorca ma niewielką lub żadną kontrolę nad tym, w jaki sposób otrzyma pieniądze.

Na te problemy odpowiada nowa funkcja w aplikacji Azimo. Wystarczy, że użytkownicy wybiorą odbiorców ze swoich kontaktów telefonicznych, aby wysłać im pieniądze. Odbiorca otrzyma wiadomość SMS z linkiem, dzięki któremu pobierze aplikację i odbierze pieniądze, które dotrą bezpośrednio na jego konto. Jednocześnie odbiorca w Polsce może za pomocą tej samej aplikacji poprosić o przelew – koniec z telefonami za granicę z prośbą o pieniądze. Ta innowacyjna technologia sprawia, że wystarczy jedno kliknięcie, a przelew dotrze za granicę w najszybszy i najprostszy z istniejących sposobów.

– W 2021 na świecie będzie 6,3 miliarda użytkowników smartfonów, więc przelewy z telefonu na telefon to przyszłość. ie ma powodu, dla którego wysłanie przelewu za granicę powinno być trudniejsze, niż wysłanie smsa– mówi współzałożycielka i Dyrektor Generalny Azimo, Marta Krupińska.

Klienci w Polsce mogą już ściągnąć aplikację Azimo ze sklepu Apple lub Google Play na swojego smartfona by poprosić o przelew rodzinę i przyjaciół mieszkających w Wielkiej Brytanii lub strefie Euro. Wszystkie funkcje, czyli wysyłanie pieniędzy, prośba o wpłatę i otrzymywanie przelewów na numer telefonu zostaną uruchomione w ciągu roku większości z ponad 190 krajów obsługiwanych przez Azimo.

Aby uczcić inaugurację usługi, wszystkie międzynarodowe przelewy pieniężne wykonane za pomocą nowej funkcji są pozbawione opłat i oferują ten sam świetny kurs funta i euro do złotówki.

[Azimo/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

azimo-polski-startup-uruchamia-przelewy-przez-sms