Bank Litwy zakończył już testy akceptacji użytkownika. Teraz przyszła kolej na bezpieczeństwo systemu. Emisja LBCOIN’a planowana jest na lipiec 2020 roku.

LBCOIN Timeline

„Bank Litwy zdobył cenne doświadczenie”

Odpowiedzialny za projekt LBCOIN Pavel Lipnevič stwierdził, że cyfrowa moneta kolekcjonerska opiera się na innowacyjnych i wyrafinowanych rozwiązaniach, dlatego należy je przetestować pod różnymi kątami, na przykład pod względem funkcjonalności, ochrony danych osobowych i odporności na zagrożenia cybernetyczne. – Bank Litwy w tej kwestii zdobył cenne doświadczenie – dodaje Lipnevič. 

LBCOIN to cyfrowa moneta kolekcjonerska, którą Bank Litwy wydaje z okazji upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Litwę w 1918 roku. Łącznie wydanych ma być 24 tys. cyfrowych tokenów i 4 tys. fizycznych srebrnych monet.

Po zakupie cyfrowej monety kolekcjonerzy otrzymają sześć tokenów, które będą mogli przechowywać w dedykowanym portfelu w sklepie internetowym LBCOIN. Kupując cyfrową monetę użytkownik otrzyma 6 losowych wybranych tokenów podzielonych na 6 różnych kategorii – by wymienić je na fizyczną srebrną monetę, trzeba będzie zebrać token z każdej z nich.

Przypomnijmy, że banki centralne w Unii Europejskiej i na świecie przyśpieszyły prace nad cyfrowymi odpowiednikami walut narodowych.