Portal dla deweloperów od Banku Millennium powinien znajdować się pod tym linkiem. Z kolei użytkownicy w social mediach nie powstrzymali się też przed drobnymi złośliwościami na temat braku Apple Pay, którego wdrożenie ponownie się opóźniło – usługa ma się pojawić w banku do połowy kwietnia.

API od Banku Millennium?

Bank Millennium zdecydował się na wykorzystanie standardu Polish API wypracowanego przez Związek Banków Polskich wraz z innymi bankami. Na portalu dla dewelopera ma się znajdować pełna dokumentacja API, wszelkie niezbędne informacje i stabilne środowisko testowe – wierzymy na słowo. Biuro prasowe zapewnia, że rozwiązanie spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i jednocześnie pozwala na łatwą i szybką integrację. Millennium ma nadzieję, że wyczerpująca i przejrzysta dokumentacja pozwoli bez przeszkód zintegrować się zewnętrznym podmiotom z ich systemem.

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami unijnej dyrektywy PSD2 banki muszą udostępnić interfejs dostępowy API dla certyfikowanych zewnętrznych dostawców usług – TPP (Third Party Providers). Podmioty zewnętrzne to zazwyczaj fintechy lub inne banki.

PSD2 pozwala im na świadczenie dwóch nowych typów usług – dostępu do informacji o rachunku (AIS) oraz inicjowania transakcji w imieniu klienta (PIS). Dyrektywa w pełnej formie zacznie obowiązywać już we wrześniu 2019 roku – na razie banki i TPP mają czas na przetestowanie interfejsów API. Wcześniej swoje API podmiotom trzecim udostępnił na przykład Nest Bank.